5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
ابراز امیدواری بایدن برای دیدار با پوتین در سفر اروپایی
رویترز خبر داد:

ابراز امیدواری بایدن برای دیدار با پوتین در سفر اروپایی

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا، ابراز امیدواری کرد که در جریان سفر اروپایی در ماه ژوئن، با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود دیدار کند.

اعتمادآنلاین| رئیس‌جمهور آمریکا، ابراز امیدواری کرد که در جریان سفر اروپایی خود، با رئیس‌جمهور روسیه دیدار کند.


به گزارش مهر به نقل از رویترز، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، ابراز امیدواری کرد که در جریان سفر اروپایی در ماه ژوئن، با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود دیدار کند.

 

جو بایدن از 21 تا 23 خردادماه در اجلاس سران هفت کشور صنعتی جهان (جی 7) در انگلیس شرکت کرده و سپس برای دیدار با رهبران اتحادیه اروپا و شرکت در اجلاس ناتو به بروکسل خواهد رفت.

 

به گزارش رویترز، مقامات آمریکایی و روسی در حال برنامه‌ریزی برای اولین ملاقات روسای جمهور در کشوری سوم هستند.

 

با اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه، تنش میان دو کشور بار دیگر بالا گرفت و روسیه 10 دیپلمات آمریکایی را از خاک خود اخراج کرد.

 

دولت آمریکا روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 و حمله هکرهای وابسته به کرملین به نهادهای دولتی آمریکا، متهم می‌کند. روسیه این اتهامات را رد کرده و در مقابل می‌گوید نهادهای غیر دولتی آمریکا در امور داخلی این کشور مداخله می‌کنند.

 

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هم در توییتی خواستار همکاری جمعی کشورها برای پاسخگو کردن روسیه در قبال رفتارهایش شد و تاکید کرد مسکو باید برای پایبند شدن به تعهدات و وظایف بین‌المللی خود تحت فشار قرار گیرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها