5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
الکاظمی با استعفای وزیر بهداشت عراق موافقت کرد
در پی حادثه بیمارستان ابن الخطیب بغداد:

الکاظمی با استعفای وزیر بهداشت عراق موافقت کرد

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق با درخواست استعفای حسن التمیمی، وزیر بهداشت و محیط زیست این کشور به دنبال وقوع حادثه ی آتش سوزی در بیمارستان ابن الخطیب بغداد موافقت کرد.

اعتمادآنلاین| نخست‌وزیر عراق با درخواست استعفای وزیر بهداشت و محیط زیست که بعد از صدور گزارش کمیته تحقیقات درباره حادثه بیمارستان ابن الخطیب بغداد ارائه شد، موافقت کرد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری شفق‌نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق با درخواست استعفای حسن التمیمی، وزیر بهداشت و محیط زیست موافقت کرد.

 

وی بعد از صدور گزارش کمیته تحقیقات درباره حادثه آتش‌سوزی بیمارستان ابن الخطیب بغداد استعفا کرد.

 

کابینه عراق سه‌شنبه پیشنهادات کمیته تحقیقات درباره بیمارستان ابن الخطیب را تصویب کرد. این پیشنهادات شامل تحریم‌های انضباطی علیه مدیر بیمارستان و معاون اداری‌اش و مسئول دفاع مدنی و برکناری آن‌ها از مناصبشان و کاهش رتبه مدیر بیمارستان به رتبه کارمند است.

 

همچنین پیشنهادات شامل برکناری مدیرکل بهداشت الرصافه و متوقف کردن فعالیت وزیر بهداشت و استاندار بغداد است.

 

طی آتش‌سوزی در بیمارستان بیماران کرونایی ابن الخطیب 88 تن کشته و 110 تن زخمی شدند.

 

در این راستا، جواد الموسوی، عضو کمیسیون بهداشت در پارلمان عراق و نماینده فراکسیون سائرون گفت: ما اسامی سه شخصیت را برای تصدی پست وزارت بهداشت ارائه می‌کنیم. شخصیت‌هایی که انتخاب می‌شوند کاملا به دور از هرگونه سهمیه‌بندی خواهند بود. کمیسیون بهداشت بسیار مایل است که شخصیت‌های شایسته‌ای را برای پست وزارت بهداشت انتخاب کند تا هرچه سریع‌تر اسامی را به نخست‌وزیر ارائه کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها