6/25/2021
جمعه، ۰۴ تیر ۱۴۰۰
منتشرکنندگان اطلاعات فایل صوتی ظریف به دادگاه معرفی شوند / مجلس تلاش دارد تا دست‌های پشت پرده انتشار این فایل افشا شود
مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

منتشرکنندگان اطلاعات فایل صوتی ظریف به دادگاه معرفی شوند / مجلس تلاش دارد تا دست‌های پشت پرده انتشار این فایل افشا شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از طرح نمایندگان برای تحقیق و تفحص از مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری جهت روشن شدن دست های پشت پرده انتشار فایل صوتی ظریف خبر داد.

اعتمادآنلاین|مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از تدوین طرح تحقیق و تفحص از مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در حال جمع آوری امضای برای بررسی در صحن علنی مجلس هستیم.

 

به گزارش مهر، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید بررسی شود که آیا قصور و تقصیر در انتشار این فایل وجود داشته است یا خیر.

 

وی تصریح کرد: باید منتشر کنندگان اطلاعات محرمانه این فایل صوتی به دادگاه معرفی شوند.

 

ذوالنور گفت: تلاش کمیسیون این است که در این تحقیق و تفحص تا پیش از پایان دولت به نتیجه برسد.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش آشنا در انتشار این فایل اظهار داشت: استعفای آشنا در اصل فرار از بار مسئولیت تلقی می‌شود. مصاحبه کننده، ضبط کنندگان این مصاحبه، کسانی که این فایل را در اختیار داشتند، مشخص هستند. یک نسخه از این فایل در اختیار وزیر امور خارجه و نسخه دیگر در اختیار مرکز مطالعات قرار داشته است لذا باید مشخص شود که چه کسی عامل انتشار آن بوده است.

 

ذوالنور افزود: استعفای آشنا به معنای تلاش برای پاک کردن صورت مسئله و کاهش انگیزه برای پیگیری موضوع است اما مجلس تلاش دارد تا دست‌های پشت پرده انتشار این فایل افشا شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها