6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
«تارهای ممنوعه» در آمریکا نواخته می‌شود

«تارهای ممنوعه» در آمریکا نواخته می‌شود

مستند «تارهای ممنوعه» به کارگردانی حسن نوری به جشنواره‌ای در آمریکا راه یافت.

اعتمادآنلاین| فیلم مستند «تارهای ممنوعه» به کارگردانی حسن نوری و تهیه‌کنندگی افسانه سالاری در تازه‌ترین حضور جهانی خود به جشنواره‌ای در آمریکا راه پیدا کرد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، مستند «تارهای ممنوعه» هم اکنون در فستیوال آنلاین Mother Tongue که در حال برگزاری است حضور دارد.

 

در جریان برگزاری فستیوال Mother Tongue ان پدرسون از برگزارکنندگان این جشنواره با تمجید از مستند «تارهای ممنوعه» گفت: «فیلم نگاه شگفت انگیزی به خوشی‌ها و چالش‌های 4 عضو یک گروه و ابراز وجود از طریق موسیقی دارد.

 

این مستند داستانی از احساس ارتباط با یک مکان را تعریف می‌کند، حتی اگر شما هرگز آنجا نبوده باشید. ما اعتقاد داریم بسیاری از افراد می‌توانند با این موضوع ارتباط برقرار کنند و گفتن این داستان درمانی دارد. از این رو فیلم برای موضوع امسال ما، «قدرت شفابخشی داستان» مناسب بود.»

 

این جشنواره از 26 آوریل تا 9 می برابر با 6 تا 19 اردیبهشت در دسترس خواهد بود.

 

این جشنواره برای تجلیل از زبان‌هایی که کمتر استفاده می‌شوند، برگزار می‌شود.

 

موسسه اسمیتسونیان در واشینگتن برگزار کننده آن است.

 

این مستند که ساخته حسن نوری فیلمساز افغانستانی ساکن ایران است پس از حضور در جشنواره بین‌المللی «سینما حقیقت»، نخستین نمایش جهانی خود را در IDFA (جشنواره بین‌المللی مستند آمستردام) داشت.

 

«تارهای ممنوعه» روایت چهار جوان افغانستانی ساکن ایران است که به دنبال رویای ستاره راک شدن و برگزاری اولین کنسرت، سفری از ایران به سوی افغانستان آغاز می‌کنند. سفری که با خطرهای بسیاری همراه است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها