10/26/2021
سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۴۰۰
پلیس کره جنوبی به یک دفتر فعال ضدکره شمالی یورش برد

پلیس کره جنوبی به یک دفتر فعال ضدکره شمالی یورش برد

پلیس کره جنوبی با یورش به دفتر یک گروه فعال ضد کره شمالی گفت که آن‌ها حکم جست‌وجو و دستگیری برای دفتر مبارزان سئول برای کره شمالی آزاد، گروهی تحت رهبری پارک سانگ-هاک را که در سال 2000 از کشور همسایه گریخت، اجرا کرده‌اند.

اعتمادآنلاین| پلیس کره جنوبی روز پنجشنبه به دفتر یک گروه فعال ضد کره شمالی که اعلام کرده بود هفته گذشته بالن‌های حاوی دلار و اعلامیه‌های منتقد دولت پیونگ‌یانگ را در کره شمالی پخش کرده، یورش برد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این دست انتشارات اگرچه از لحاظ قانونی ممنوع هستند، می‌توانند محکومیت از جانب کره شمالی را تحریک کنند، چنان که سال گذشته نیز انتشار اعلامیه‌های پروپاگاندا باعث شد کره شمالی یک دفتر مرزی مشترک را منفجر و تهدید به اقدام نظامی کند.

 

پلیس گفت آن‌ها حکم جست‌وجو و دستگیری برای "دفتر مبارزان سئول برای کره شمالی آزاد"، گروهی تحت رهبری "پارک سانگ-هاک" را که در سال 2000 از کشور همسایه گریخت، اجرا کرده‌اند.

 

پلیس و ارتش در حال بررسی ادعای این گروه مبنی بر به پرواز درآوردن 10 بالن تبلیغاتی حاوی 500 هزار اعلامیه، 500 جزوه و 5 هزار اسکناس یک‌دلاری از مناطق مرزی هستند.

 

"کیم یو جونگ"، مقام ارشد دولت کره شمالی و خواهر رهبر این کشور روز یکشنبه از کره جنوبی بابت عدم موفقیت در جلوگیری از انتشار بالن‌ها به شدت انتقاد کرده بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها