6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا

حمایت جو بایدن از برداشتن پروانه مالکیت معنوی واکسن کرونا

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا حمایت خود را از چشم پوشی از حقوق مالکیت معنوی واکسن‌های کووید 19 اعلام کرد. این تصمیم به دلیل فشارهای شدید قانونگذاران دموکرات و بیش از 100 کشور دیگر، از جمله هند و کره جنوبی گرفته شده است.

اعتمادآنلاین| دولت آمریکا از خواست سازمان بهداشت جهانی برای لغو مالکیت معنوی واکسن کرونا حمایت می‌کند. این حمایت به منظور کمک به پایان دادن به پاندمی کرونا در جهان است. تصمیم جو بایدن با نارضایتی شرکت‌های دارویی روبرو شد.

 

به گزارش دویچه وله به نقل از رویترز جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه 15 اردیبهشت (5 مه) حمایت خود را از چشم پوشی از حقوق مالکیت معنوی واکسن‌های کووید 19 اعلام کرد. این تصمیم به دلیل فشارهای شدید قانونگذاران دموکرات و بیش از 100 کشور دیگر، از جمله هند و کره جنوبی گرفته شده است. شرکت‌های دارویی از این تصمیم به شدت ناراضی هستند.

 

کاترین تای، نماینده تجاری ایالات متحده در بیانیه‌ای گفت: «این یک بحران بهداشت جهانی است و شرایط فوق العاده پاندمی کرونا اقدامات ویژه‌ای را می‌طلبد».

 

شرکت‌های دارویی که روی واکسن کرونا کار می‌کنند ، درآمد و سود چشمگیری را در طول بحران به دست آورده‌اند. بزرگترین گروه لابی این صنعت هشدار داده است که گام بی سابقه بایدن موجب تضعیف شرکت‌ها در مبارزه با پاندمی کرونا خواهد شد.

 

به نوشته رویترز جو بایدن وعده این معافیت را در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود داده بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها