6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
بهترین راه آموزش ارزهای دیجیتال در ایران

بهترین راه آموزش ارزهای دیجیتال در ایران

همواره در عرصه‌های مختلف، پول به صورت‌های متفاوتی وجود داشته است. در ابتدا مردم کالاهای خود را دادوستد می‌کردند و رفته رفته با تغییرات زندگی، مردم به استفاده از یک کالای واسطه و ارزشمند مثل طلا، اشیا گرانبها و ... روی آورند. از این رو، پس از گذشت زمان آنها به فکر درست کردن پول افتادند.

اعتمادآنلاین| همواره در عرصه‌های مختلف، پول به صورت‌های متفاوتی وجود داشته است. در ابتدا مردم کالاهای خود را دادوستد می‌کردند و رفته رفته با تغییرات زندگی، مردم به استفاده از یک کالای واسطه و ارزشمند مثل طلا، اشیا گرانبها و ... روی آورند. از این رو، پس از گذشت زمان آنها به فکر درست کردن پول افتادند. با پیشرفت تکنولوژی سبک زندگی افراد به سمت دیجیتالی شدن پیشرفت رفت. در عصر حاضر که بسیاری از کارها به صورت دیجیتال انجام می‌شود، پول‌های دیجیتالی به نام رمزارزها ( همانند بیت‌کوین‌ ) به‌وجود آمدند که در بستر اینترنت می‌توان آن‌ها را یافت و خرید و فروش انجام داد.


دارایی‌های رمزارزی و تکنولوژی بلاک‌چین با خلق بیت‌کوین در سال 2008 به دنیا معرفی شدند و اکنون پس از 13 سال، ترید و سرمایه‌گذاری بر روی انواع ارزهای دیجیتال مورد توجه کاربران در سراسر جهان قرار گرفته است.


با وجود تمام این موارد، موضوعی که بسیاری از افراد را از شروع فعالیت در این بازار باز می دارد، پیچیدگی این فناوری و همچنین عدم شفافیت مواضع قانونی در رابطه با نحوه برخورد با دارایی‌های دیجیتال است.

 

در این راستا قصد داریم تا با مروری بر وجوه مختلف این حوزه، از جمله نحوه ترید ارزهای دیجیتال در ایران، معرفی آکادمی‌ معتبر آموزشی در این حوزه و نحوه استخراج ارزهای دیجیتال، تکنولوژی رمزارزها را برای کاربران شفاف‌سازی نماییم. با ما همراه باشید.


ارز دیجیتال چیست؟


بر اساس تعریف کمیسیون معاملات تجاری و کالای ایالات متحده آمریکا (CFTC)، یک رمزارز و یا ارز دیجیتال، یک دارایی و ارزش است که پشتوانه‌ای به صورت کالا نداشته و توسط هیچ دولت و یا بانکی کنترل نمی‌شود. دلیل ارزش داشتن ارزهای دیجیتال صرفا بر پایه عرضه و تقاضا بوده و از آنجایی که این دارایی‌ها توسط کدهای کامپیوتری هدایت می‌شوند، خرید و فروش آنها بسیار امن و سریع است.

 

بهترین ارز دیجیتال برای ترید و سرمایه‌گذاری در ایران چیست؟


بهترین دارایی دیجیتال از نظر کارکردهای بنیادین و همچنین افزایش قیمت در بلند مدت ارز دیجیتال بیت‌کوین است. ارز دیجیتال بیت‌کوین در سال 2008 توسط فرد و یا گروهی ناشناس به دنیا معرفی شد و در سال 2009 اولین تراکنش در شبکه بیت‌کوین به ثبت رسید.

 

هدف از ارائه بیت‌کوین مبارزه با سیاست‌های مالی فاسد و همچنین تورم‌های مالی بود. با استفاده از این ارز رمزنگاری شده، کنترل دارایی‌ها در دست صاحبان دارایی بوده و هیچ سیستم واحدی آن را هدایت و کنترل نمی‌کند.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران


همان‌طور که از نام آن پیداست، خرید و فروش ارزهای دیجیتال، درواقع همان مبادله کریپتوکارنسی‌ها ( رمزارزها ) با یکدیگر و یا با ارزهای رایج فیات (بیت‌کوین با دلار، یورو و ریال) است. بنابراین ترید و یا معامله ارزهای دیجیتال، یکی از راه‌های ورود به عرصه اقتصاد دیجیتال به شمار می‌رود.


نکته دیگری که باید در بدو ورود به بازار ارزهای دیجیتال به آن توجه کنید این است که از آنجایی که بازار رمزارزها هنوز بسیار جوان است، وابستگی کمتری نسبت به سایر دارایی‌ها دارد. همانطور که می‌دانید کریپتوکارنسی‌ها به دور از حکومت‌ها و مراجع واحد فعالیت کرده و به صورت غیرمتمرکز هدایت می‌شوند. از همین جهت، تغییرات سیاسی، تحولات نرخی در بازار و محرک‌های این چنینی، بر این دارایی‌ها تاثیر چندانی نمی‌گذارند.


پس با *آموزش و یادگیری در زمینه‌ی رمزارزها و پول دیجیتال* می‌توانید به کسب در‌آمد ( به صورت دلاری ) در این بازار بپردازید.

 

آیا ارز دیجیتال در ایران قانونی است؟


به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی مویدی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در طی صدوسی‌امین نشست این ستاد در وزارت کشور، رمزارزها را هم به عنوان یک فرصت و هم به عنوان یک تهدید خواند. وی در همین سخنرانی به چندی از خبرنگاران گفت:

 

« دولت دستور داده است که آیین‌نامه رمزارزها به زودی اصلاح شود و ما نیز قصد داریم تا در اسرع وقت، به منظور صیانت از سرمایه‌های کشور، تغییرات لازم را اعمال نماییم. »

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بر اساس سخنان علی مویدی، مواضع قانونی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با ارزهای دیجیتال به شرح زیر است:

در حال حاضر نگهداری بیت‌کوین در ایران جرم محسوب نمی‌شود.


ماینینگ و یا استخراج ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین با اخذ مجوز، قانونی است.


به منظور واردات دستگاه‌های ماینینگ، ابتدا بایستی از سازمان صمت، مجوز دریافت شود.


خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران جرم محسوب نمی‌شود.


طرح شکایت برای جرائم مربوط به حوزه ارزهای دیجیتال بر طبق رویه سایر جرائم کیفری است.


سخن پایانی:


با توجه به فرصت‌های بین‌المللی پیش آمده در بازار‌های سرمایه‌گذاری مالی از جمله ارزهای دیجیتال، بستری مناسب و قانونی برای کسب درآمد دلاری برای ایرانیان فراهم شده است. شما می‌توانید با آموزش جامع ارزهای دیجیتال آکادمی علی ربیعی در این بازار‌های مالی به معامله ارزهای دیجیتال پرداخته و درآمد خود را افزایش دهید و با آموزش مناسب و لازم به سرمایه‌گذاری در این بازارها بپردازید.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها