6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
مناسبات تولید فیلم‌های صنعتی به هیچ وجه حرفه‌ای نیست
سعید رشتیان:

مناسبات تولید فیلم‌های صنعتی به هیچ وجه حرفه‌ای نیست

سعید رشتیان که تجربه‌ای 30 ساله در حوزه تولید فیلم‌های صنعتی دارد معتقد است مناسبات در این حوزه به هیچ‌وجه حرفه‌ای و در بسیاری از موارد سالم نیست.

اعتمادآنلاین| سعید رشتیان عضو پیشین هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان سینمای مستند با اشاره به جلساتی که حدود 4 سال قبل با وزیر ارشاد داشته‌اند، گفت: هر دو صنف تهیه‌کنندگان و کارگردانان مستند در ملاقات با دکتر صالحی موضوع مستندنگاری را مطرح کردند و با توجه به حجم زیاد تولیدات مستند در سازمان‌های مختلف که تابع هیچ قاعده و قانون حرفه ای نیستند و بیشتر براساس زد و بند شکل می گیرند، خواستار تغییر این روند بودند.

 

به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: پیگیری این درخواست موکول به جلساتی شد که دوستان انجمن در ادامه دنبال کردند و در نهایت چندی پیش وزیر ارشاد توئیت کردند که از این پس طرح‌های دولتی مستندنگاری می‌شود و ساخت این مستندها به مستندسازان حرفه‌ای سپرده خواهد شد. البته از ابتدا بخش های مختلف دولتی سعی داشتند که متولی این موضوع شوند اما دوستان در اصناف تاکید کردند که این موضوع باید به صورت صنفی انجام شود.

 

این تهیه کننده با تاکید بر این که معتبرترین و قابل تکیه ترین مرجع نظارت یا مشاوره درباره این موضوع انجمن های صنفی مستند هستند، ادامه داد: با توجه به نوسان در مدیریت‌های دولتی و ابهام در نوع واگذاری این گونه پروژه‌ها، انجمن‌های صنفی ثبات و تداومی دارند و می توانند حداقلی از ضوابط را پیشنهاد داده و نمایندگی کنند.

 

وی با اشاره به سابقه‌اش در حوزه تولید فیلم‌های صنعتی و اقتصادی گفت: مناسبات در این حوزه به هیچ وجه حرفه ای نیست.

 

پیش از این امکان مالی وجود داشته است که مورد بهره برداری روابط عمومی‌ها قرار می‌گرفته و حال امیدواریم با تصویب این مصوبه و با همکاری انجمن‌های صنفی شاهد هزینه‌کرد درست این بودجه و ساخت مستندهای صنعتی توسط مستندسازان حرفه‌ای کشور باشیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها