6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
نوسانات نرخ ارز انبوه‌سازان را ورشکسته کرد/ خرید مسکن از انبوه‌سازان زیر قیمت‌تمام شده

نوسانات نرخ ارز انبوه‌سازان را ورشکسته کرد/ خرید مسکن از انبوه‌سازان زیر قیمت‌تمام شده

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان با بیان "نوسانات نرخ ارز تولیدکنندگان و انبوه‌سازان مسکن را ورشکسته کرد"گفت: الان می‌توان مسکن را زیر قیمت‌ تمام شده از انبوه سازان خریداری کرد.

اعتمادآنلاین| جمشید برزگر با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و انبوه‌سازان به خاطر جهش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی ورشکسته و از بازار خارج شدند، اظهار کرد: تولیدکنندگان الان در دادگاه ها در رفت و آمد هستند  و می توان مسکن را زیر قیمت تمام شده از انبوه سازان خریداری کرد.

 

به گزارش خبرگزارش تسنیم، وی افزود: مسئولان برای خانه دار کردن دهک های پایین جامعه، قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن را که در قالب طرح جهش تولید مسکن اصلاح شده عملیاتی و اجرایی کنند و هیچ محدودیتی هم در زمین وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه اهداف تدوین شده در سیاست های کلی برنامه توسعه پنج ساله و قانون «ساماندهی عرضه و تولید مسکن» برای دهک های پایین هنوز محقق نشده است، تصریح کرد: چرا مجلس، از وزیر راه و شهرسازی به خاطر اجرایی نشدن این قانون سئوال نکرد.

 

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: برای اینکه مردم صاحب خانه شوند باید قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن را اجرا کنیم و لازم است که همه دستگاه های اجرایی طبق قانون ملزم به انجام وظیفه در این بخش شوند.

 

برزگر تأمین زمین و منابع مالی ارزان قیمت را لازمه تولید مسکن در کشور دانست و گفت: مجلس فعلی فقط طرح جهش تولید مسکن را ارائه داده و کاهش قیمت مسکن در ماه های اخیر هم ناشی از نوسانات بازار و مسئله برجام است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها