6/22/2021
سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۰
100 هزار خودروی عمومی در کشور رایگان گازسوز شد

100 هزار خودروی عمومی در کشور رایگان گازسوز شد

طرح تبدیل رایگان خودروهای عمومی به‌طور رسمی از خرداد ماه 1399 کلید خورد و ثبت‌نام خودروهای عمومی برای تبدیل رایگان آغاز شد و تا کنون 100 هزار خودرو عمومی به طور رایگان در کشور گازسوز شده اند.

اعتمادآنلاین| بر پایه مصوبه شورای اقتصاد، از طریق اعطای تسهیلات رایگان، حدود یک میلیون و 460 هزار خودرو به سمت سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی هدایت خواهند شد که شامل 100 درصد بخش حمل‌ونقل مسافر و بار در کشور است.

 

به گزارش ایسنا، هم‌اکنون زیرساخت‌ها برای افزایش سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها و توزیع روزانه حدود 40 میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود با اجرای این طرح، مقدار توزیع سی‌ان‌جی از روزانه حدود 21 میلیون مترمکب کنونی تا روزانه 30 میلیون مترمکعب افزایش یابد.

 

باقری- مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دراین باره گفت: هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه 21 میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود که با توجه به زیرساخت‌های موجود، امکان افزایش این رقم تا روزانه 40 هزار مترمکعب نیز وجود دارد. 

 

به گفته وی از ابتدای این طرح تاکنون، بیش از 306 هزار خودرو عمومی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 132 هزار خودرو مشمول طرح شناخته شده‌اند.

 

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: از میان 132 هزار خودرو مشمول طرح رایگان گازسوز شدن خودروهای عمومی، 16 هزار و 400 خودرو تاکنون برای تبدیل نوبت گرفته‌اند و 15 هزار و 500 دستگاه خودرو عمومی نیز در حال انتخاب کارگاه هستند.

 

طبق اعلام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، وی همچنین از تبدیل 200 هزار مسافربر شخصی از جمله تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها در قالب مصوبه اجرای این طرح خبر داد و گفت: این طرح به‌تازگی آغاز شده است و مشخصات مالکان این خودروها به تشخیص وزارت کشور به این شرکت اعلام شده و در نوبت تبدیل قرار می‌گیرند.

 

باقری افزود: هم اکنون اجرای این طرح با شش شرکت پیمانکار و 279 کارگاه در سراسر کشور در حال اجراست.

 

ثبت‌نام در سایت https://gcr.niopdc.ir/login و تبدیل خودروهای عمومی طبق این طرح رایگان است و متقاضیان از جمله مالکان خودروهای تاکسی عمومی و وانت‌بارها، نیسان و کامیونت می‌توانند با مراجعه به این سامانه ثبت‌نام خود را نهایی و نوبت‌گیری کنند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها