6/23/2021
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
عناصر تروریستی در سامرا و شمال کربلا دست به عملیات خرابکارانه زدند

عناصر تروریستی در سامرا و شمال کربلا دست به عملیات خرابکارانه زدند

حملات عناصر مخفی گروه تروریستی داعش نخست در منطقه الجالسیه در شرق شهر سامرا در 120 کیلومتری شمال بغداد علیه نیروهای سرایا السلام شاخه نظامی جریان صدر موسوم به تیپ 315 الحشد الشعبی اتفاق شروع شد و موجب کشته شدن دو تن از این نیروها و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.

اعتمادآنلاین| هسته‌های مخفی وابسته به گروه تروریستی «داعش» صبح امروز (یکشنبه) در «سامراء» و شمال «کربلا» دست به عملیات خرابکارانه زدند که در نتیجه حملات عناصر این گروه تروریستی تاکنون دستکم دو نفر کشته شده‌اند.

 

به گزارش ایرنا، حملات عناصر مخفی گروه تروریستی داعش نخست در منطقه «الجالسیه» در شرق شهر سامرا در 120 کیلومتری شمال بغداد علیه نیروهای «سرایا السلام» شاخه نظامی «جریان صدر» موسوم به «تیپ 315 الحشد الشعبی» اتفاق شروع شد و موجب کشته شدن دو تن از این نیروها و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.


سخنگوی سرایا السلام در سخنانی گفت که باندهای داعش به یک نقطه ایست و بازرسی نیروهای سرایا السلام در منطقه الجالسیه شهر سامراء حمله کرده و دو تن از نیروها را به شهادت رسانده و دو نفر دیگر را زخمی کردند.


«صفاء التمیمی» خاطرنشان ساخت که حال یکی از مجروحان وخیم گزارش شده است.


وی افزود که تروریست‌ها در صدد به آتش کشاندن مزارع گندم منطقه و ترور تعدادی از افسران امنیتی و مسوولان محلی سامرا بودند.


پیش از این نیز ستاد اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که تیپ 315 این سازمان در بخش شرقی شهر سامراء در معرض حمله گروه تروریستی داعش قرار گرفته است.


گروه تروریستی داعش در سال‌های اخیر بارها در فصل برداشت محصول دست به آتش زدن مزارع در مناطق شمالی بغداد زده و خسارات مادی و اقتصادی متوجه مردم عراق کرده است.


تاکنون چند مورد از این آتش‌سوزی‌ها در هفته‌های اخیر در  استان صلاح الدین (شمال بغداد) به ثبت رسیده است.


از طرفی گروه تروریستی داعش دیشب در منطقه «جرف الصخر» در شمال کربلا درصدد حمله به نیروهای الحشد الشعبی برآمد که با برخورد به موقع این نیروها مواجه شد.


نیروهای «کتائب حزب الله» موسوم به «تیپ 47 الحشد الشعبی» با این گروه مهاجم درگیر شدند، اما هنوز گزارشی از تلفات این حمله منتشر نشده است.


ستاد اطلاع رسانی الحشد الشعبی اعلام کرده است که حمله گروه تروریستی داعش در جرف الصخر خنثی شده است.


همزمان با این حملات تروریستی تازه داعش، فرماندهی الحشد الشعبی امروز از شروع یک عملیات جدید امنیتی در شمال استان صلاح الدین علیه هسته‌های مخفی این گروه تروریستی خبر داد.


بر اساس بیانیه منتشر شده، نیروهای الحشد الشعبی با مشارکت دیگر نیروهای مسلح عراق امروز عملیات امنیتی تازه‌ای برای پیگرد و نابودی هسته‌های داعش در شمال «بیجی» در شمال استان صلاح الدین آغاز کردند.


فرماندهی الحشد الشعبی در استان صلاح الدین با همکاری نیروهای امنیتی عراق، عملیات تعقیب و سرکوب هسته‌های گروه تروریستی داعش را در منطقه غنی از نفت بیجی که به داشتن پالایشگاه نفت معروف است، از امروز آغاز کرده‌اند.


این عملیات  در سه محور با مشارکت تیپ های 31 و 51 الحشد الشعبی و دو محور از طریق نیروهای یگان ویژه «سوات»، پلیس صلاح الدین و ارتش عراق آغاز شده است.


هدف از این عملیات، بستن مناطق نفوذ داعش و گرفتن فرصت ابتکار عمل از هسته‌های این گروه تروریستی برای ایجاد ناامنی در مناطق امن استان صلاح الدین عنوان شده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها