7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
تحویل 20 هزار نیروگاه کوچک خورشیدی به عشایر کشور
مدیرعامل شرکت توانیر؛

تحویل 20 هزار نیروگاه کوچک خورشیدی به عشایر کشور

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران از تحویل 20 هزار نیروگاه کوچک خورشیدی به عشایر از امروز خبر داد و گفت: طرح بهارستان روستامحور است و هدف آن بازسازی و اصلاح روشنایی روستاها است.

اعتمادآنلاین| «محمد حسن متولی زاده» روز سه شنبه در مراسم افتتاح طرح های صنعت برق در هفته ششم پویش هر هفته #الف ب-ایران با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو از محل مرکز پایش صنعت برق افزود: تلاش دولت تدبیر و امید در این سال ها سبب شد پوشش برق رسانی روستایی ایران اینچنین رشد یابد.

 

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: شبکه های برق رسانی روستایی در سال های اخیر و به دلایل طبیعی فرسودگی زیادی پیدا کرده است و در برخی روستاها به دلیل اجرای طرح هادی روستایی نیاز جدی به اصلاح و بازسازی پیدا کرده است.

 

مدیرعامل توانیر گفت: امروز و در نتیجه تعامل خوب دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی اعتبارهای خوبی برای صنعت برق در بودجه امسال دیده شده است.

 

متولی زاده ادامه داد: براین اساس و با توجه به ردیف های اختصاصی در بودجه طرح جهادی بهارستان با هدف بهینه سازی و اصلاح شبکه های فرسوده روستایی از امروز کلیدخورد.

 

وی خاطرنشان ساخت: شبکه فرسوده بیش از 10 هزار روستا در قالب این طرح طی امسال بهینه سازی و اصلاح خواهد شد که جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 500 هزار نفر را در برخواهد گرفت.

 

مدیرعامل توانیر افزود: در قالب این طرح 150 هزار مشترک جدید روستایی که در صف دریافت برق بودند از این نعمت برخوردار خواهند شد.

 

متولی زاده گفت: درقالب این طرح 10 هزار کیلومتر شبکه احداث خواهد شد و 4 هزار دستگاه ترانسفورماتور و 200 هزار پایه روشنایی نصب خواهد شد.

 

وی ادامه داد: تاکنون 560 روستا عملیات اجرایی آنها به اتمام رسیده که بخشی از آن امروز افتتاح می شود به گونه ای که می توان گفت در هر شهرستان یک روستا به سازی می شود.

 

مدیرعامل شرکت توانیر از تحویل 20 هزار نیروگاه کوچک خورشیدی به عشایر از امروز خبر داد و گفت: طرح بهارستان روستا محور است و هدف آن بازسازی و اصلاح روشنایی روستاها است.

 

وی ادامه داد: پوشش برق رسانی روستایی ایران درحالی به میزان 100درصدی رسیده که بیش از یک میلیارد نفر از مردم جهان دسترسی به برق ندارند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها