6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
اهدای نخستین نشان سپاس کانون پرورش فکری به «فاضل نظری»
ادبیات در هفته‌ای که گذشت؛

اهدای نخستین نشان سپاس کانون پرورش فکری به «فاضل نظری»

نخستین نشان سپاس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هفته گذشته به فاضل نظری اهدا شد.

اعتمادآنلاین|  اتفاقاتی هفته گذشته در حوزه ادبیات رخ داد. در اینجا به مهمترین رویداد‌های ادبی اشاره می‌کنیم:

 

نخستین نشان سپاس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به فاضل نظری اهدا شد

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آیین تکریم از فاضل نظری مدیرعامل سابق و معارفه مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز 20 اردیبهشت 1400 با حضور محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در سینما تئاتر کانون در پردیس مرکزی کانون برگزار شد.


بر اساس این خبر در بخشی از این آیین به‌پاس قدردانی از تلاش‌های فاضل نظری به‌عنوان مدیرعامل در مدت بیش‌از سه سال در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اولین نشان سپاس کانون به وی اهدا شد.

 

فراخوان حضور غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2021 منتشر شد

 

با توجه به برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و اطلاعیه این نمایشگاه، هفتاد و سومین دوره آن (28 مهر تا 2 آبان 1400- 20 تا 24 اکتبر 2021) در دو بخش حضوری و مجازی، با رعایت الزامات بهداشتی و تدابیر ویژه برگزار خواهد شد و مشارکت در آن تابع مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی هر دو کشور است که با میزان شیوع کرونا متغیر خواهد بود.

 

بر اساس این فراخوان از تمامی ناشران فعال، تشکل‌های صنفی نشر، نهادها، موسسات و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای ثبت‌نام به‌منظور مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی کتاب‌های خود (عرضه در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران یا عرضه در بستر تعبیه شده در فضای مجازی توسط نمایشگاه فرانکفورت) دعوت می‌شود.

 

فراخوان بیست و نهمین جایزه جهانی کتاب سال منتشر شد

 

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، بیست و نهمین دوره این جایزه را با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های ارزشمند در دو حوزه مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی در بهمن 1400 برگزار می‌کند.

 

بیست و نهمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سه بخش تالیف، ترجمه و تصحیح که برای نخستین‌بار طی سال گذشته میلادی (2020) به زبان‌های گوناگون در کشور‌های مختلف (غیر از ایران) چاپ شده است، آثار می‌پذیرد.

 

بر اساس این فراخوان، از تمام ناشران، پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود، یک نسخه از کتاب موردنظر خود را تا 31 شهریور ماه 1400 برای شرکت در این دوره جایزه، به نشانی دبیرخانه ارسال کنند.

 

کتاب «سه چکامه ولائی از ابو تمام طائی» منتشر شد

 

کتاب «سه چکامه ولائی از ابو تمام طائی» با مقدمه استاد علامه سید محمدرضا حسینی جلالی و استاد شیخ قیس بهجت العطار و تألیف حبیب راثی تهرانی و عذرا یزدی مهر روانه بازار نشر شد.

 

در این کتاب سه قصیده نایاب از ابوتمام حبیب بن اوس طائی مورد تصحیح و شرح قرار داده شده است. ابوتمام حبیب بن اوس طائی (متوفای 231 هجری قمری)، شاعر شیعه عصر عباسی، از بزرگترین شعرای عرب است که آوازه اش در طول قرون و اعصار به همه جا رسیده است. دیوان ابی تمام در کنار کتاب الحماسه وی از نفیس‌ترین تراث ادبی جهان اسلام به شمار می‌رود که تاکنون شروح مختلفی بر آن نوشته شده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها