6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
حماس تا امروز بیش از 1000 راکت و گلوله خمپاره به سمت اسرائیل شلیک کرده‌ / زرادخانه تسلیحاتی آنها نسبت به سال 2014 بزرگتر شده / قادرند راکت‌هایی با برد100 مایل تولید کنند که بخش اعظم اسرائیل را در تیرس قرار دهد
واشنگتن‌پست:

حماس تا امروز بیش از 1000 راکت و گلوله خمپاره به سمت اسرائیل شلیک کرده‌ / زرادخانه تسلیحاتی آنها نسبت به سال 2014 بزرگتر شده / قادرند راکت‌هایی با برد100 مایل تولید کنند که بخش اعظم اسرائیل را در تیرس قرار دهد

روزنامه واشنگتن‌پست در این تحلیل به شلیک صدها راکت توسط گروه‌های مقاومت به سمت اسرائیل اشاره کرده و نوشته برخی از این راکت‌ها توانسته‌اند شهرهای اسرائیلی را مورد اصابت قرار دهند. این روزنامه نوشته این حملات منازل و خودروها را تخریب کرده و شهروندان اسرائیلی را مجبور به پناه گرفتن در پناه‌گاه‌ها کرده است. فابین هینز، یک تحلیلگر مسائل اطلاعاتی می‌گوید: «الان شاهد هستیم که یک بازیگر غیردولتی با استفاده از تجهیزاتی که خودش تولید می‌کند به مواضعی در تل‌آویو حمله می‌کند. این موضوع، از منظر تغییرات صورت گرفته در فناوری‌های نظامی مسئله قابل توجهی است.»

اعتمادآنلاین| یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به پیشرفت توان موشکی جنبش مقاومت فلسطین، حماس نسبت به سال 2014 پرداخته است.

 

به گزارش انتخاب، روزنامه واشنگتن‌پست در این تحلیل به شلیک صدها راکت توسط گروه‌های مقاومت به سمت فلسطین اشغالی اشاره کرده و نوشته برخی از این راکت‌ها توانسته‌اند شهرهای اسرائیلی را مورد اصابت قرار دهند.

 

این حملات راکتی بعد از حمله پلیس رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی در قدس اشغالی صورت گرفت.

 

روزنامه واشنگتن‌پست نوشته حماس و گروه جهاد اسلامی از روز دوشنبه تا امروز بیش از 1000 راکت و گلوله خمپاره به سمت اسرائیل شلیک کرده‌اند. این روزنامه نوشته این حملات منازل و خودروها را تخریب کرده و شهروندان اسرائیلی را مجبور به پناه گرفتن در پناه‌گاه‌ها کرده است.

 

فابین هینز، یک تحلیلگر مسائل اطلاعاتی می‌گوید: «الان شاهد هستیم که یک بازیگر غیردولتی با استفاده از تجهیزاتی که خودش تولید می‌کند به مواضعی در تل‌آویو حمله می‌کند. این موضوع، از منظر تغییرات صورت گرفته در فناوری‌های نظامی مسئله قابل توجهی است.»

 

به نوشته واشنگتن‌پست، اکثر تحلیلگران معتقدند فناوری‌های به کار رفته در راکت‌های مورد استفاده برای حمله به غزه طی روزهای اخیر احتمالاً تفاوت چندانی نسبت به سال 2014 نداشته‌اند اما روش استفاده از این راکت‌ها نسبت به آن زمان تفاوت‌هایی کرده است.

 

«یوزی رابین»، رئیس سابق سازمان دفاع موشکی اسرائیل می‌گوید: «برداشت من این است که موشک‌های مورد استفاده فلسطینی‌ها از لحاظ فناوری تغییر نکرده‌اند اما اندازه‌شان نسبت به راکت‌های سال 2014 فرق کرده است.» رابین، دلیل تفاوت اندازه موشک‌ها را استفاده از سلاح‌هایی با کلاهک‌های سنگین‌تر عنوان کرده است.

 

روزنامه آمریکایی در بخش دیگری از این تحلیل نوشته از اندازه زرادخانه تسلیحاتی حماس و جهاد اسلامی اطلاعی در دست نیست، اما به نظر می‌رسد این زرادخانه گسترش پیدا کرده است.

 

رابین گفت: «زرادخانه تسلیحاتی حماس نسبت به سال 2014 بزرگتر شده، اگرچه زرادخانه‌شان همون موقع هم به اندازه کافی بزرگ بود.»

 

یک تحلیلگر دیگر به روزنامه واشنگتن‌پست گفته حماس اکنون قادر است راکت‌هایی که نزدیک به 100 مایل برد دارند را در داخل غزه تولید کند. این برد، از لحاظ فنی بخش اعظم اسرائیل را در تیرس راکت‌های حماس قرار می‌دهد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها