6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
ساکت نمی‌مانیم
واکنش عضو مجلس آمریکا به اشغالگری اسرائیل:

ساکت نمی‌مانیم

 عضو مجلس نمایندگان آمریکا با اعتراض به اختصاص بودجه مالیات‌دهندگان این کشور به رژیم صهیونیستی که برای تخریب منازل فلسطینیان و آواره کردن آنها استفاده می‌شود، گفت نمی‌توانیم در قبال این مساله ساکت بمانیم.

اعتمادآنلاین| آینا پرسلی روز پنج‌شنبه در نطق خود در صحن علنی مجلس نمایندگان آمریکا به شرایط سخت فلسطینیان تحت ستم رژیم صهیونیستی پرداخت و این مطلب را مطرح کرد.

 

به گزارش ایرنا، وی افزود: درد، آسیب و ترور فلسطینیان تنها به خاطر افزایش تنش‌های هفته اخیر نیست بلکه پیامد سال‌ها اشغالگری نظامی است.

 

عضو دموکرات ترقی‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: ما نمی‌توانیم ساکت بمانیم وقتی که دولت ما 3.8 میلیارد دلار از کمک‌های نظامی را به اسرائیلی می‌فرستد که از آن برای تخریب منازل فلسطینیان، زندانی کردن کودکان فلسطینی و بی‌خانمان کردن خانواده‌های آنها استفاده می‌کند.

 

پرسلی اضافه کرد: یک بودجه انعکاسی از ارزش‌های ما است. من متعهد هستم که اطمینان یابم دولت ما بودجه یک خشونت دولتی را در هر کجا و به هر شکلی تامین نمی‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: سوال این است که آیا بودجه آمریکا باید صرف عدالت، آرامش و بازسازی شود یا اینکه دلارهای مالیات دهندگان باید به یک سرکوب و آپارتاید منجر شود؟

 

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: شمار شهدای فلسطینی در غزه به 109 نفر از جمله 28 کودک و 15 زن رسیده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین شمار زخمی های حملات هوایی و توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی به این باریکه را 580 نفر اعلام کرد.

 

هواپیماهای رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب و بامداد جمعه به شدت مناطق شمالی و جنوبی غزه را بمباران کردند. همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی نیز مناطق هم مرز با فلسطین اشغالی را نیز هدف قرار دادند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها