6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
حمله خمپاره ای گردان های قدس به یک پایگاه نظامی اسرائیل

حمله خمپاره ای گردان های قدس به یک پایگاه نظامی اسرائیل

پایگاه خبری «روسیا الیوم» بعد از ظهر جمعه به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد که «گردان های قدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین پایگاه نظامی «نحال العوز» را در سرزمین های اشغالی با خمپاره هدف گرفتند.

اعتمادآنلاین|  این پایگاه خبری روسی نوشت که گردان های قدس با گلوله های سنگین خمپاره این پایگاه اسرائیلی را هدف قرار دادند.

 

به گزارش ایرنا، از سوی دیگر، گردان های شهید «عزالدین قسام» اعلام کردند که فرودگاه رامون را با موشکی که بیشترین نیروی تخریبی دارد؛ هدف گرفتند.

 

گردان قسام همچنین اوایل امروز خبر دادند که که با پهپاد انفجاری «شهاب»، کارخانه مواد شیمیایی در شهر «نیر اوز» اسرائیل نزدیک مرزهای غزه را هدف قرار دادند.

 

تلویزیون رسمی رژیم صهیونیستی موسوم به «کان» اعلام کرد که شهر«عسقلان» اسرائیل پنجشنبه شب به طرز بی سابقه ای از نوار غزه مورد حملات موشکی قرار گرفت. این حملات منجر به زخمی شدن دست کم 10 صهیونیست شد.

از سوی دیگر، تلویزیون رسمی اسرائیل امروز خبر داده که گروه های فلسطینی در غزه شب گذشته دستکم 168 موشک به سمت عسقلان شلیک کردند.

 

این حملات 10 صهیونیست را زخمی کرده که حال یکی از آنها وخیم گزارش شده است.

 

روسیا الیوم به نقل از خبرنگار خود در سرزمین های اشغالی تأیید کرد که در پی این حملات بار دیگر آژیرها در عسقلان و برخی شهرک های اسرائیلی واقع در نزدیکی مرزهای غزه به صدا درآمدند.

 

در همین حال، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از زمان آغاز حملات اسرائیل از دوشنبه گذشته، نزدیک به دو هزار موشک و راکت از غزه شلیک شده است.

 

بر پایه اعلام وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، حداقل 220 فروند از این موشک ها شب گذشته و بامداد جمعه شلیک شده که 30 مورد از آنها فرود آمده است.

 

موشک های مقاومت که در پاسخ به حملات و تجاوزگری وحشیانه صهیونیست ها به سرزمین های اشغالی شلیک شده طبق اعلام مقام های اسرائیلی، تاکنون سبب به هلاکت رسیدن 9 صهیونیست شده است.

 

روز پنجشنبه به تلافی حملات صهیونیست ها درمناطق مسکونی غزه، شهرهای «سدیروت، عسقلان، اشدود، نتیووت، بئرشبع» و دیگر شهرک‌های صحرای «نقب» و همچنین «رمله و یاونه» هدف راکت قرار گرفت.

 

سحرگاه پنج‌شنبه نیز ده‌ها راکت از غزه به سوی تل‌آویو، جافا، ریشون لتصیون، مودیعین، پتح‎‌تیکوا، خولون، نس‌صیونا و نقاط دیگر شلیک شد؛ امری که باعث شد فعالیت‌های فرودگاه بن‌گوریون برای سومین روز متوقف شود.

 

رسانه‌های اسرائیل همچنین خبر داده‌اند که استفاده حماس از پهپادهای انفجاری حامل مواد منفجره در آسمان دو منطقه در جنوب اسرائیل، یک غافلگیری بوده است.

 

ارتش اسرائیل روز گذشته با فراخواندن هفت هزار تن دیگر از نیروی ذخیره خود، احتمالات برای روزهای آتی را بررسی کرده هر چند که رسانه‌های اسرائیل تاکید دارند که نشانی از یک برنامه منسجم برای وارد کردن نیروهای زمینی به درون غزه در دست نیست.

 

خبرنگاران نظامی اسرائیلی گفته‌اند که کابینه امنیتی در نشست‌های متعدد روزهای اخیر دست ارتش را در افزایش حملات هوایی به غزه باز گذاشته اما اهداف مشخص و دقیقی برای این عملیات دامنه‌دار تعیین نشده است.

 

سرتیپ «نیمرود الونی» فرمانده نظامیان اسرائیلی که در مرز غزه مستقر است، پنجشنبه شب به رسانه‌های عبری‌زبان گفت، خبر ندارد که دولت چه درخواستی از فرمانده کل ارتش مطرح کرده و «هدف نیروهای او در قبال غزه، فعلا ضربه زدن هر چه بیشتر به فعالان ترور (مقاومت) است.»

 

از زمان آغاز حمله گسترده و تجاوز هوایی صهیونیست ها در اوائل هفته جاری به نوار غزه تاکنون 119 غیر نظامی فلسطینی شامل 27 کودک و 11 زن شهید شده اند.

 

همچنین 600 غیر نظامی دیگر در حملات صهونیست ها به مناطق مسکونی و جمعیتی غزه زخمی شده اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها