8/1/2021
یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
شکایت دوباره از دولت در کمیسیون قضایی مجلس
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون قضایی مجلس مطرح کرد:

شکایت دوباره از دولت در کمیسیون قضایی مجلس

یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: این کمیسیون از رئیس‌جمهور بابت به‌ موقع اعلام نکردن 243 آیین‌نامه به دستگاه‌های اجرایی شکایت کرده است. تأخیر در ابلاغ آیین‌نامه‌ای مصوب به ضرر و زیان و محروم‌مانده مردم از فواید آن‌ها منجر شده است.

اعتمادآنلاین| عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون از رئیس‌جمهور بابت به‌ موقع اعلام نکردن 243 آیین‌نامه به دستگاه‌های اجرایی شکایت کرده است.

 

به گزارش فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در شاهین‌شهر اظهار کرد: این کمیسیون از رئیس‌جمهور بابت به‌ موقع اعلام نکردن 243 آیین‌نامه به دستگاه‌های اجرایی شکایت کرده است.

 

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: تأخیر در ابلاغ آیین‌نامه‌ای مصوب به ضرر و زیان و محروم مانده مردم از فواید آن‌ها منجر شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از معاون پارلمانی رئیس‌جمهور برای پاسخگویی به سؤال‌های نمایندگان دعوت‌ شده بود اما حسینعلی امیری در جلسه این کمیسیون حضور نیافت.

 

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این شکوائیه در نوبت آمدن به صحن علنی مجلس است و در صورت رأی آوردن در صحن، برای رسیدگی قضایی به قوه قضائیه  ارسال می‌شود.

 

به گزارش فارس، کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس فروردین امسال در اجرای ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس از رئیس‌جمهور درباره عدم اجرای قانون شکایت کرده بودند.

 

این شکایت به عدم ابلاغ 13 فقره و عدم دستور انتشار مربوط می‌شد که نمایندگان مجلس با 190 رأی موافق،‌9 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه، پرونده رئیس‌جمهور را جهت رسیدگی به قوه قضائیه ارسال کردند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها