6/19/2021
شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
رئیسی: جنایات صهیونیست‎ها بی‌پاسخ نمی‌ماند / تجاوز به اراضی ملی با سو استفاده از موقعیت شغلی

رئیسی: جنایات صهیونیست‎ها بی‌پاسخ نمی‌ماند / تجاوز به اراضی ملی با سو استفاده از موقعیت شغلی

رئیس قوه قضاییه گفت: جنایات صهیونیست‎ها بی‌پاسخ نمی‌ماند و نیرو‌های مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد و تشکیل دادگاه استیفای حقوق مردم رنجدیده فلسطین و رسیدگی به جنایات رژیم صهیونستی و حامیانش که در رأس آن‌ها آمریکا قرار دارد، دور نیست.

اعتمادآنلاین| رئیس قوه قضاییه گفت: جنایات صهیونیست‎ها بی پاسخ نمی‌ماند و نیرو‌های مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد.
 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز (دوشنبه 27 اردیبهشت) شورای عالی قوه قضاییه، با محکومیت حملات صهیونیست‌ها به مردم بی دفاع غزه گفت: اخبار نگران کننده‎ای که از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‎رسد، دل هر بیننده و شنونده‎ای را به درد می‌آورد.


رئیس قوه قضاییه افزود: کشتار زنان و کودکان و تخریب ساختمان‎ها خصوصاً در مناطق پرجمعیت و ظلم و ستم به ساکنان غزه بار دیگر انفعال و بی عملی شورای امنیت سازمان ملل و نهاد‌های بین المللی در قبال مردم فلسطین را ثابت کرد.

 

سید ابراهیم رئیسی ادامه داد: این حوادث تلخ، مردم فلسطین را از استیفای حقوقشان توسط نهاد‌های مدعی حقوق بشر ناامیدتر کرده و نشان داد آمریکا و غربی‎ها که این جنایات در برابر چشم آن‌ها انجام می‌شود، هیچ‎گاه گامی برای احقاق حقوق از دست رفته فلسطینی‌‎ها بر نمی‌دارند.


رئیس دستگاه قضا بر همین اساس متذکر شد که «مردم فلسطین باید با اتکال به خداوند و اعتماد به نفس و مقاومت و ایستادگی دشمن را پشیمان کرده و به عقب برانند».

 

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: کشور‌هایی که دنبال عادی‎سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی بودند و با تنفس مصنوعی و حمایت‎ها و تأییدات‎شان به این رژیم مشروعیت مجازی بخشیدند، قطعاً در ریختن خون کودکان و زنان بی‎گناه فلسطینی شریک و سهیم هستند.

سید ابراهیم رئیسی همچنین متذکر شد: جنایات صهیونیست‎ها بی پاسخ نمی‌ماند و نیرو‌های مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد و تشکیل دادگاه استیفای حقوق مردم رنجدیده فلسطین و رسیدگی به جنایات رژیم صهیونستی و حامیانش که در رأس آن‌ها آمریکا قرار دارد، دور نیست.

 

وی تصریح کرد: برخی تصور می‎کنند قدرت‎های مسلط که امروز هم مانع ابراز خشم و تنفر ملت‎ها علیه صهیونیست‎ها می‎شوند می‎توانند مانع از احقاق حق مردم فلسطین شوند، اما اراده پولادین فلسطینی‎ها و حق‎خواهان و عدالت‎طلبان به زودی در عالم بروز و ظهور می‎یابد و دست انتقام الهی حق مردم مظلوم فلسطین را خواهد گرفت.

 

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز «روابط عمومی» از روابط عمومی‌ها به عنوان «پل ارتباطی مردم و مسئولان» یاد کرد و گفت: روابط عمومی‌ها با اطلاع‎رسانی به‎ موقع، دقیق و صادقانه می‌توانند جایگاه و پایگاه اجتماعی نظام اداری را ارتقاء بخشیده و زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌ها توسط مردم را فراهم نمایند.

 

سید ابراهیم رئیسی همچنین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر توجه به عنصر «تحول» در دیدار مجازی اخیر ایشان با دانشجویان اظهار کرد: همه مسئولان و دست‎اندرکاران باید خود را مخاطب فرامین رهبری بدانند و تحول و خلاقیت و نوآوری در نحوه انجام وظایف‎شان را مورد توجه قرار دهند.

 

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: باید با نگاه به مسیر طی شده، شیوه‌‎های جدیدی برای ایفای مسئولیت‎هایمان طراحی نماییم و با تحول در روش‌ها تلاش کنیم وضع موجود به وضع مطلوب نزدیک‎تر شود.

 

سید ابراهیم رئیسی تحول را نیاز امروز جامعه و نظام اداری کشور دانست و تأکید کرد: قوه قضاییه نیز در سال جاری با انگیزه و جدیت بیشتر و تلاش مضاعف اجرای سند تحول قضایی را پیگیری خواهد کرد.

 

رئیس قوه قضاییه بر همین اساس همکاران دستگاه قضایی را به رسیدگی سریع، دقیق و قانونمند به پرونده‎ها بر مبنای حق و عدل و انصاف توصیه کرد و آن را از مطالبات مردم از عدلیه دانست.

 

سید ابراهیم رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضورش در عرصه انتخابات، گفت: روش و سنت جاری این بوده کسانی که در زمان تصدی مسئولیت کاندیدا بوده‎اند، اخباری که مربوط به انجام مسئولیت‎شان می‌شود پخش می‌شده، اما با این‎که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیدا‌ها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی نیز وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از جانب رسانه ملی ندارم.

 

تجاوز به اراضی ملی با سو استفاده از موقعیت شغلی


در این جلسه، علی القاصی مهر دادستان تهران با ارائه گزارشی در خصوص کشف و شناسایی یک شبکه فساد سازمان یافته در شهرداری و شورای شهر لواسان گفت که افرادی با سوءاستفاده از جایگاه قانونی خود در این مجموعه‌ها با صدور مجوز برای ساخت و ساز‌های مسئله‌دار و نادیده گرفتن تخلفات متعدد ساختمانی، نقش موثری در تغییر کاربری زمین‌ها و تجاوز به اراضی ملی داشتند.

 

وی با اشاره به صدور کیفرخواست برای 51 متهم این پرونده به اتهام ارتشاء و وساطت در ارتشاء، پرداخت یا اخذ رشوه و تحصیل مال به نحو نامشروع و پولشویی، از ارجاع این پرونده به دادگاه کیفری تهران خبر داد و مجموع ارقام مربوط به این پرونده را بیش از 800 میلیارد ریال اعلام کرد.

 

حجت الاسلام حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این جلسه از لغو یکی از بخشنامه‎‌های بانک ملی با پیگیری‌های این سازمان خبر داد که بانک مذکور از سال 94 بر خلاف مقررات شورای پول و اعتبار صد‌ها میلیارد تومان از طریق دریافت یک درصد کامزد از مشتریان درآمدزایی کرده و رقم دریافتی یک استان بالغ بر 5 میلیارد و یکصد میلیون تومان بوده که مقرر شده این ارقام به مشتریان برگردانده شود.

 

حجت الاسلام حسن درویشیان همچنین با ارائه گزارشی از شناسایی و برخورد با کارکنان متخلف برخی دستگاه‌های اجرایی از دستگیری یکی از کارکنان بانک ملی در استان گلستان خبر داد که با سوءاستفاده از موقعیت شغلی و سهل‌انگاری مسئولان مافوق، با جعل امضای 33 تن از مشتریان بانک، اقدام به برداشت 50 میلیارد ریال از وجوه 55 فقره سپرده و واریز به حساب خود و اعضای خانواده‌اش کرده بود.

 

وی ادامه داد: همچنین یکی از مدیران ارشد بانک ملی در استان گلستان که اقدام به اخذ حداقل 30 عدد سکه بهار آزادی و چندین هزار دلار به علاوه وجوه نقدی دیگر و یک باب منزل مسکونی با نصف قیمت واقعی به عنوان رشوه از واحد‌های تولیدی و اشخاص حقیقی و حقوقی در قبال انجام کارشناسی و پرداخت تسهیلات کرده که پرونده وی در حال رسیدگی است.

 

به گفته رئیس سازمان بازرسی کل کشور، یکی از مسئولان بانک کشاورزی استان گلستان نیز با استفاده از موقعیت شغلی و همکاری با چند تن از دوستانش از ابتدای سال 98 تاکنون با وعده پرداخت تسهیلات 50 میلیون ریالی بلاعوض از محل اعتبارات سیل به برخی افراد عمدتاً روستایی اقدام به اخذ قرارداد‌های سفید امضاء از آن‌ها کرده و پس از واریز تسهیلات، 90 تا 95 درصد تسهیلات را به نفع خود برداشت و باقیمانده موجودی در کارت بانکی را به مشتریان تحویل می‌داد که از این طریق بالغ بر 26 میلیون 522 هزار ریال به نفع خود تصاحب کرده و موجب تضییع بیش از 148 میلیون ریال حقوق دولتی شده که در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.


حجت‎الاسلام عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز با ارائه گزارشی از شناسایی و برخورد با عناصر ناسالم مرتبط با مجموعه‌های قضایی گفت که تاکنون 57 نفر طی دو مرحله به اتهام فساد و دریافت رشوه بازداشت شده‌اند.

 

وی توضیح داد که بازداشت‌شدگان شامل 10 کارمند سازمان ثبت اسناد و املاک، 42 تن از وکلای دادگستری و 5 نفر از کارچاق‌کن‌ها و اعضای موسسات حقوقی می‌شوند که 29 نفر زن و 27 نفر از آن‌ها مرد هستند و کل مبالغی که تحت عنوان رشوه از آن‌ها کشف شده بیش از 13 میلیارد ریال است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها