7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
آیا والدین بابک خرمدین قاتل‌های سریالی بوده‌اند؟ / با چند قاتل سریالی ترسناک آشنا شوید

آیا والدین بابک خرمدین قاتل‌های سریالی بوده‌اند؟ / با چند قاتل سریالی ترسناک آشنا شوید

این روزها میان خبرهای انتخاباتی و برجام، خبر قتل فرزندان توسط والدین خانواده بیشتر جنجال پیدا کرده است. والدین بابک خرمدین اعتراف کردند که چندسال پیش دختر و دامادشان را نیز به همین روش تکه تکه کردن به قتل رساندند.

اعتمادآنلاین| شنیدن این خبر که سال های پیش دختر و داماد خانواده خرمدین هم قطعه قطعه و به همین شیوه‌ای کشته شده اند که بابک خرمدین به قتل رسیده است، آن هم به دست پدر و مادر شان آن قدر شوک به جامعه وارد کرده که اخباری مثل انتخابات، برجام، مذاکرات وین، نوسانات دلار و طلا که از مهم ترین خبرهای این روزهاست در نگاه ها کم رنگ شده و همه در بهت این قتل ها مانده اند. اعترافات والدین بابک خرمدین درباره نحوه قتل دختر و دامادشان در سال های 90 و 97 نشان می دهد که آن ها قاتلان سریالی بوده اند. به همین بهانه امروز به مرور پرونده برخی از قاتلان سریالی پرداخته ایم.

 

قتل های سریالی یک خانواده

 

به گزارش روزنامه خراسان، شواهد نشان می دهد خانواده «بندر» که از مهاجران آلمانی بودند و یک مزرعه، فروشگاه عمومی و یک مسافرخانه را در مسیر کانزاس تاسیس کرده بودند، یکی از مخوف ترین قاتلان سریالی در اواخر قرن 19 بوده اند. این خانواده چهار نفره در ظاهر خانواده ای خوشبخت بودند اما زمانی که همسایه این خانواده ناپدید شد، اسرار آن ها هم فاش شد، چرا که به سرعت برای یافتن او پرونده ای جدی تشکیل شد. ماجرا به سرعت به خانواده بندر ربط پیدا کرد اما آن ها شبانه فرار کردند و با تغییر نام و ظاهر خود از مهلکه گریختند. هنگامی که برخی از مردم شهر، خانه و مزرعه آنان را جست و جو کردند، یک اتاق با خون لخته شده در آن پیدا کردند و پس از حفاری باغ با هشت جسد رو به رو شدند. این خانواده مخوف هرگز پیدا نشدند.

 

قاتل آدم خوار!

 

یکی از قاتلان سریالی معروف جهان در قزاقستان زندگی می کرد. این قاتل که با لقب «فلز دندان» هم شناخته می‌شود، نیکولای ژوماگالیف بوده و طی 12 سال بیش از 9 نفر را به قتل رسانده بود. او که به دلیل بی بندوباری به سفلیس مبتلا شده بود، نفرتی عمیق از زنان پیدا کرد و آن ها را مقصر بیماری خود می دانست و به قاتل سریالی زنان تبدیل شد. نیکولای در ژانویه 1979 اولین قربانی اش را شکار کرد. بعدها این قاتل سریالی اعتراف کرد که طی یک ماه جنازه این زن را به طور کامل خورده است. نیکولای در نهایت دستگیر و به دلیل ابتلا به شیزوفرنی به بیمارستان روانی منتقل شد، اما در سال 1989 و در مسیر انتقال به یک بیمارستان دیگر فرار کرد. این قاتل سریالی ترسناک در سال 1991 بار دیگر دستگیر شد، اما در سال 2015 دوباره فرار کرد و هنوز کسی از محل حضور او خبر ندارد.

 

قاتل ناشناخته و فراری

 

در میان خانه‌های رنگی و تپه‌های زیبای ساحل جنوبی لانگ آیلند در نیویورک یک گذشته ترسناک وجود دارد. طی نزدیک به 20 سال، جنازه بیش از 17 زن جوان و یک مرد در کنار ساحل یکی از جاده های این شهر پیدا شد. یکی از ترسناک‌ترین قتل‌های این قاتل سریالی در جولای 2009 رخ داد. یک زن 24 ساله به نام «ملیسا بارتلمی» در حالی که آخرین بار در آپارتمانش در برانکس دیده شده بود، ناپدید شد. در ماه‌های پس از ناپدید شدن ملیسا، کسی که گمان می‌رود همان قاتل سریالی باشد، خانواده ملیسا را با ارسال پیامی، وحشت زده کرد. این قاتل سریالی به خانواده ملیسا گفته بود که دخترشان بی‌بند و بار بوده و برای ماه‌ها خواهر 15 ساله اش را آزار می داده. در دسامبر 2010 بقایای اسکلت ملیسا و چهار زن دیگر در قبرهای کم عمقی پیدا شد. این قاتل سریالی هنوز دستگیر نشده است.

 

گروه فرشتگان مرگ!

 

چهار زن هولناک‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین جنایتی را که تاریخ اتریش به خود دیده بود، مرتکب شدند. ماریا گروبر، آیرین لیدولف، استفایا مایر و والترود واگنر چهار زن اتریشی بودند که به عنوان دستیاران پرستاری در بیمارستان لینز در وین کار می‌کردند. این گروه از سال 1983 با تزریق مقادیری بالا از مورفین، انسولین و داروهای آرام‌بخش شروع به کشتن بیماران کردند، اما در ادامه برای جلوگیری از دستگیری دست به روش‌های جدید زدند. آن‌ها با وارد کردن آب به ریه سالمندان آن ها را خفه می کردند و چون سالمندان به طور طبیعی در معرض چنین نوعی از مرگ قرار دارند کسی به مرگ آن‌ها شک نمی‌کرد. این گروه چهار نفره خود را «فرشتگان» می‌نامیدند و حدود 200 نفر را به قتل رساندند. پزشکی که صحبت آن ها درباره یکی از قتل هایشان را شنیده بود، آن ها را لو داد و این چهار نفر در سال 1989 دستگیر و در نهایت درسال 2008 آزاد شدند.

 

قاتلان سریالی ایرانی

 

در کشور خودمان چند قاتل سریالی معروف داشته ایم. اصغر قاتل، خفاش شب، سعید حنایی، بیجه و... از قاتلان زنجیره‌ای تاریخ معاصر کشورمان هستند. اصغر قاتل اعتراف کرده بود بین سال های 1299 تا 1312، هشت پسر و مرد جوان را به قتل رسانده است، اما قربانیان احتمالی او را 33 نفر اعلام کرده اند. اصغر قاتل سال 1313 اعدام شد. غلامرضا خوشرو که به خفاش شب مشهور شد، طی سال های 1371 تا 1376 جان 9 زن را گرفته بود و در سال 76 در تهران اعدام شد. سعید حنایی یکی دیگر از قاتلان سریالی معروف است که طی یک سال 16 زن را به قتل رسانده بود و سال 81 هم اعدام شد. بیجه هم که سال 83 اعدام شد، اعتراف کرده بود که 17 پسربچه و پنج مرد را به قتل رسانده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها