7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
بازار خودرو در رکود کامل است/ معاملات به صفر رسید
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

بازار خودرو در رکود کامل است/ معاملات به صفر رسید

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران اظهار داشت:‌ افزایش قیمت در کارخانه‌های خودرو که شورای رقابت اعلام کرد، تاثیری روی بازار نداشته است. چراکه خریداری نیست و معامله‌ای انجام نمی‌شود

اعتمادآنلاین| سعید موتمنی در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو در روزهای گذشته در رکود کامل بوده و میزان معاملات تقریبا صفر است.

 

به گزارش ایلنا، وی با اشاره به قیمت روز خودرو در بازار بیان کرد: در حال حاضر معامله‌ای انجام نمی‌شود حتی به درستی مشخص نیست که قیمت‌ها در چه حدودی است. اما بین خودروی شاخص پژو 206 تیپ 2 حدود 198 تا 199 میلیون تومان و پراید حدود 114 میلیون تومان است.

 

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران با اشاره به اعمال افزایش قیمت 8.2 و 8.9 درصدی قیمت خودرو در خودروسازی‌ها گفت:‌ افزایش قیمت در کارخانه‌های خودرو که شورای رقابت اعلام کرد، تاثیری روی بازار نداشته است چراکه خریداری نیست و معامله‌ای انجام نمی‌شود. اگر نوسانات ارزی وجود داشته بود و خریدار هم به بازار مراجعه می‌کرد افزایش قیمت شرکت‌ها روی بازار نیز تاثیر می‌گذاشت.

 

موتمنی در مورد علل رکود کامل در بازار خودرو تصریح کرد: مردم منتظر انتخابات و همینطور مذاکرات وین هستند تا در صورت نتیجه‌بخش بودن تاثیر مثبت روی بازار بگذارد و قیمت‌ها کاهش پیدا کنند. نوسانات ارزی نیز وجود دارد و انتظار خریداران این است که نرخ ارز کاهش بیشتری پیدا کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها