8/3/2021
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
وضعیت صنعت برق از منظر پدافند غیرعامل بررسی شد
با حضور سرلشگر باقری؛

وضعیت صنعت برق از منظر پدافند غیرعامل بررسی شد

نظام عملیاتی پدافند زیستی کشور، آخرین وضعیت صنعت برق کشور از منظر پدافند غیرعامل را در پنجاه و سومین جلسه شورای عالی پدافند غیرعامل، با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور بررسی کرد.

اعتمادآنلاین| نظام عملیاتی پدافند زیستی کشور و آخرین وضعیت صنعت برق کشور از منظر پدافند غیرعامل در پنجاه و سومین جلسه شورای عالی پدافند غیرعامل کشور بررسی شد.


به گزارش مهر، پنجاه و سومین جلسه کمیته دائمی (شورای عالی) پدافند غیرعامل کشور به ریاست سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور و سایر اعضا در ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

 

دستور این جلسه بررسی «نظام عملیاتی پدافند زیستی کشور» کشور بود که بر همین اساس، در ابتدا آسیب‌شناسی اقدامات پدافند زیستی در کشور در زمینه مقابله با کرونا و همچنین راهبردهای عملیاتی آن بررسی شد و برای تکمیل در جلسات بعدی در دستورکار قرار خواهد گرفت.

 

در این جلسه همچنین گزارشی از وضعیت کلی صنعت برق کشور شامل تهدیدات، آسیب‌پذیری‌ها، نقاط قوت و اهم اقدامات پدافندی در راستای ارتقای تاب‌آوری، پایداری و آمادگی صنعت برق از سوی محمدحسن متولی‌زاده مدیرعامل شرکت توانیر ارائه شد.

 

همچنین گزارش اقدامات پدافند غیرعامل در شرکت ملی توانیر و راهکارهای کنترل و کاهش خاموشی‌ها و کمک‌های نیروهای مسلح در این ارتباط نیز مطرح و مقرر شد تا مساعدت و اقدامات لازم از سوی نیروهای مسلح انجام شود.

 

حصول اطمینان از تامین ظرفیت ذخیره سوخت نیروگاه‌ها (گاز و سوخت مایع)، استفاده از مولدهای برق خودتامین در شرایط اضطراری برای مراکز حیاتی و حساس، تمرین و اجرای رزمایش الگوی تولید، انتقال و توزیع برق برای شرایط اضطراری و… از محورهای مطرح شده از سوی اعضای حاضر در این جلسه بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها