11/30/2021
سه شنبه، ۰۹ آذر ۱۴۰۰
افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران کیفیت هوای پایتخت امروز (10 خردادماه) در شرایط قابل قبول است اما در برخی مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن وجود خواهد داشت که موجب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

اعتمادآنلاین| پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که وزش باد مؤثر در صبح امروز ( 10 خردادماه) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار بگیرد.

 

به گزارش ایسنا، در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده و پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد. بااین حال در برخی مناطق احتمال تولید و تجمع آلاینده ازن وجود خواهد داشت که موجب کاهش کیفیت هوا می‌شود.

 

با کاهش ناپایداری جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش حجم ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پیش‌بینی می‌شود.

 

صبح فردا (11 خردادماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از پایداری نسبی جو و افزایش تردد خودروها است.

 

با رشد ناپایدار ی جوی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد، هر چند مشابه روز گذشته تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می‌تواند سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق شود.

 

تداوم شرایط جوی مساعد تا ساعات پایانی سه‌شنبه از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد بنابراین برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

 

آلاینده شاخص در 24 ساعت گذشته ازن، میانگین کیفیت هوا 82 و در شرایط قابل قبول بود. میانگین کیفیت هوا هم‌اکنون 72 و در شرایط قابل قبول است و ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون به عنوان آلاینده شاخص اعلام شده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها