7/28/2021
چهارشنبه، ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
وقتی که سنگین‌سازان پیشتازند/ 3 خودرو سنگین 5 ستاره و 5 خودرو 4 ستاره

وقتی که سنگین‌سازان پیشتازند/ 3 خودرو سنگین 5 ستاره و 5 خودرو 4 ستاره

ارزیابی کیفی صورت گرفته از اولین خودروهای سنگین تولید شده در سال 1400 نشان می‌دهد که خودروسازان داخلی در تولید خودروهای سنگین عملکرد بسیار بهتر از سایر انواع خودروهای داخلی دارند؛ بگونه‌ای که سه خودرو از 10 خودرو سنگین مورد بررسی، پنج ستاره کیفی را کامل کسب کرده و پنج خودرو هم چهار ستاره هستند.

اعتمادآنلاین|  بر اساس گزارش ارزشیابی کیفی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI) در گروه خودروهای سنگین تولیدی فروردین ماه امسال، در بخش مسافربری در گروه خودروهای مینی‌بوس و میدل‌باس، مینی‌بوس ایسوزو سحر و در گروه کامیونت‌ها، NPR75K و NMR85 که همگی تولیدی شرکت بهمن‌دیزل هستند، بالاترین سطح کیفیت را کسب کرده‌ و پنج ستاره‌ای شده‌اند.  

 

به گزارش ایسنا، در بخش مسافربری، در گروه اتوبوس‌های شهری نیز اتوبوس ATROS ایران‌خودرو دیزل توانسته است سه ستاره‌ از پنج ستاره کیفی را کسب کند.

 

در گروه خودروهای باری در بخش کامیونت‌ها، از محصولات گروه خودروسازی بهمن‌دیزل همانطور که ذکر شد، کامیونت ایسوزو NMR85 و کامیونت ایسوزو NPR75K تمام پنج ستاره کیفی را از آن خود کرده‌ و پس از آن کامیونت شیلر بهمن دیزل و کامیونت الوند شرکت سایپادیزل چهار ستاره‌ای شده‌اند.

 

طبق ارزیابی صورت گرفته، در بخش کامیون‌ها نیز به ترتیب کامیون ایسوزو NPR75M بهمن‌دیزل چهار ستاره کیفی و کامیون بنز WH ایران‌خوردو دیزل سه ستاره کیفی را به دست آورده‌اند.

 

در دسته کشنده‌ها هم خودروی کشنده FAW J6 سیباموتور و کشنده سیتراک C7 شرکت پیلسان چهار ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص داده‌اند.  

 

کشنده سیتراک C7 در حالی که در فروردین ماه امسال تولید شده که ارتقا کیفیت داشته است. این خودرو تا پیش از این در رده خودروهای سه ستاره بوده است.

در حالی که در وانت‌ها بالاترین سطح کیفیت اکتسابی، سه ستاره است؛ در گروه خودروهای سنگین حداقل کیفیت سه ستاره است و خودرویی با کیفیت پایین‌تر از سه ستاره تولید نمی‌شود اما متاسفانه در وانت‌ها، خودرو تک ستاره و در سواری‌ها دو ستاره هم دیده می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها