12/8/2021
چهارشنبه، ۱۷ آذر ۱۴۰۰
آستین با بنی گانتز درباره ایران رایزنی می‌کند
پنتاگون:

آستین با بنی گانتز درباره ایران رایزنی می‌کند

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران تصریح کرد لوید آستین وزیر دفاع آمریکا با بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل درباره ایران رایزنی خواهند کرد.

اعتمادآنلاین| وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و وزیر دفاع آمریکا قرار است با یکدیگر دیدار و درباره ایران رایزنی کنند.

 

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران تصریح کرده وزیر دفاع آمریکا با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره ایران رایزنی خواهند کرد.

 

جان کربی، سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که «لوید آستین»، وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه میزبان «بنی گانتز»، وزیر جنگ اسرائیل خواهد بود.

 

کربی درباره مسائلی که در این دیدار درباره آنها گفت‌وگو خواهد شد گفت: «از جمله مسائلی که آنها درباره‌اش رایزنی خواهند کرد مسائل امنیتی منطقه خواهد بود.»

 

وی سپس اضافه کرد: «مسئله ایران و رفتارهای مخربش در منطقه نیز مسلماً مطرح خواهد شد.»

 

رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیا است و با حمایت کشورهای غربی از پیوستن به معاهده‌های بین‌المللی برای نظارت بر برنامه تسلیحات هسته‌‌ای خود خودداری کرده است. 

 

در مقابل، ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

 

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

 

ایران علاوه بر این در سال 2015 به توافقی با کشورهای موسوم به گروه 1+5 برای حل و فصل تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای خود دست پیدا کرد.  علی‌رغم اذعان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به پایبندی ایران به تمامی تعهداتش، دولت آمریکا در اردیبهشت‌ماه سال 1397 به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها