7/27/2021
سه شنبه، ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
بایدن درباره ایران با اردوغان گفتگو می کند
در نشست ناتو:

بایدن درباره ایران با اردوغان گفتگو می کند

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رهبر ایالات متحده، در جلسه توجیهی روز دوشنبه گفت: در حاشیه نشست ناتو جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده با همتای ترک خود رجب طیب اردوغان درباره مدیترانه، سوریه، ایران، افغانستان، قره باغ، گفتگو خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| بایدن در حاشیه نشست ناتو با اردوغان دیدار و در مورد ایران، افغانستان، قره باغ گفتگو خواهد کرد.

 

به گزارش انتخاب به نقل از اسپوتنیک جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رهبر ایالات متحده، در جلسه توجیهی روز دوشنبه گفت: در حاشیه نشست ناتو جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده با همتای ترک خود رجب طیب اردوغان درباره مدیترانه، سوریه، ایران، افغانستان، قره باغ، گفتگو خواهد کرد.

 

سالیوان گفت: در حاشیه اجلاس ناتو در بروکسل، روسای جمهور آمریکا و ترکیه یک نشست دو جانبه خواهند داشت و یک برنامه گسترده دارند - مشکلات منطقه، مسئله مدیترانه شرقی، سوریه، ایران، قره باغ و البته نقشی که ترکیه در مذاکرات و دیپلماسی در مورد افغانستان و چگونگی حل اختلافات مهم بین ما، به ویژه در مورد حقوق بشر و سایر کشورها، بازی خواهد کرد.

 

بایدن این هفته اولین سفر خود را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، به خارج از کشور آغاز خواهد کرد.

 

وی به انگلیس سفر می کند و در آنجا در 10 ژوئن با نخست وزیر این کشور گفتگو می کند و سپس در اجلاس گروه 7 شرکت می کند. سپس او به بروکسل می رود، تا در اجلاس ناتو و نشست ایالات متحده و اتحادیه اروپا در 14 ژوئن برگزار می شود. سپس بایدن از ژنو دیدار می کند، تا مذاکرات با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 16 ژوئن که برنامه ریزی شده را پیش ببرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها