8/6/2021
جمعه، ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به بازی‌های توکیو نیست
محمد تابع،دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک:

صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به بازی‌های توکیو نیست

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: طبق مصوبات و سیاست‌های هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و نیز ستاد بازی‌های توکیو ، صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به بازی‌های پارالمپیک توکیو نیست.

اعتمادآنلاین| محمد تابع در خصوص همان گونه که بارها پیش از این اعلام شده است، طبق مصوبات و سیاست‌های هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و نیز ستاد بازی های توکیو، صرف کسب سهمیه ملاک اعزام به بازی‌های پارالمپیک توکیو نیست و ورزشکارانی به این بازی‌های اعزام می شوند که در یکی از الویت‌های چهارگانه کسب مدال طلا، نقره، برنز و یا مدال طلای بازی‌های پاراآسیایی قرار داشته باشند.

 

به گزارش فارس، وی افزود: بر اساس این سیاست، بررسی وضعیت ورزشکاران بر اساس شرایط رشته مربوطه، به صورت رقابتی، رکوردی و ... انجام می شود و همواره جایگاه آنها با ارزیابی های فنی و آکادمی مشخص است.

 

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با توجه به حواشی ایجاد شده پس از اعلام اسامی نهایی ملی‌پوشان اعزامی به پارالمپیک توکیو در رشته تیراندازی، عنوان کرد: ذکر این نکته ضروری است که افرادی که در اردوهای آمادگی حاضر و دارای سهمیه بودند، همواره شرایط‌شان بر اساس نتایج کسب شده در مسابقات بین المللی، وضعیت رقبا و نیز تحلیل های فنی مورد بررسی قرار گرفته و حمایت‌های مورد نظر نیز انجام شده است. لذا در نهایت با توجه به مصوبات و شرایط کنونی، ورزشکارانی که در اولویت های چهارگانه قرار نداشتند از لیست اعزام حذف شدند.

 

وی ادامه داد: سه ورزشکار دیگر که در لیست باقی مانده اند نیز همانند یک سال و نیم گذشته همچنان از حمایت های کمیته برخوردار هستند و چنانچه تا پایان زمان ثبت نام همچنان در اولویت های چهارگانه قرار داشته باشند در لیست باقی خواهند ماند.

 

تابع با اشاره به اینکه در رشته تیراندازی اغلب مواد در بخش بانوان و آقایان مشترک است، گفت: رقبای اصلی نیز عمدتا از آسیا هستند و بهترین ورزشکاران نیز در این مواد از کشورمان حضور دارند، قاعدتا ورزشکاران دیگر حائز کسب اولویت های چهارگانه نخواهند بود.

 

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک خاطرنشان کرد: بار دیگر اعلام و تاکید می کنم که اعزام ورزشکاران به بازی های پارالمپیک توکیو صرفا بر اساس سیاست های کیفی است و صرف کسب سهمیه ملاکی برای اعزام نخواهد بود. همچنین اسامی نهایی تیم های اعزامی به بازی های توکیو 2020 نیز روز یکشنبه 23 خرداد ماه و در جریان نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام می شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها