12/7/2021
سه شنبه، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
برانکو حریف ایران می‌شود؟

برانکو حریف ایران می‌شود؟

بالاخره دوران ماموریت رسمی برانکو ایوانکوویچ در تیم‌ملی عمان شروع شد. او که مثل همه مربیان ملی جهان بعد از شیوع کرونا خانه‌نشین شده بود، دوشنبه‌شب با تیمش در گروه پنجم مسابقات انتخابی جام‌جهانی به مصاف قطر رفت و با یک گل شکست خورد.

اعتمادآنلاین| تک گل قطر در دقیقه 40 از روی نقطه پنالتی به‌ثمر رسید این درحالی بود که شاگردان برانکو در دقیقه 89 گل تساوی را به‌‌ثمر رساندند اما کمک داور پرچم زد و گل را مردود کرد که با اعتراض برانکو همراه شد.

 

به گزارش دنیای اقتصاد، سرمربی عمان بعد از بازی گفت: «من فکر می‌کنم که قطر برای پیروز شدن نیاز به کمک داوری نداشته باشد. مسافت بین مهاجم عمان با بازیکنی که گل را زد دو متر بود نه چند سانتی‌متر. با این حال کمک داور این صحنه را آفساید تشخیص داد. گلی که ما به‌‌ثمر رساندیم درست بود. در کل از عملکرد تیم راضی هستم اما انتظار داشتم که نتیجه بهتری کسب کنیم. ما برابر یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی کردیم. به قطر به‌خاطر این پیروزی تبریک می‌گویم.» برانکو در اعتراض به شیوه برگزاری بازی‌های انتخابی جام‌جهانی در قاره آسیا هم گفت: «آنها میزبان جام‌جهانی هستند و نباید در انتخابی بازی می‌کردند. ما هنوز شانس صعود داریم و به تلاش خود ادامه می‌دهیم.»

 

 قطر با این پیروزی از هشت بازی صاحب 22 امتیاز شد و به‌عنوان صدرنشین مطلق، جایگاهش را تثبیت کرد. البته چون آنها میزبان جام‌جهانی هستند به دور بعد نمی‌روندو صرفا به خاطر کسب سهمیه جام ملت‌های آسیا در مسابقات حاضر بودند. به این ترتیب به جای چهار تیم، پنج تیم برتر دوم به دور بعد می‌رسند. عمان هم با 12 امتیاز از شش بازی دوم است و بختش را باید برای صعود به‌عنوان یکی از تیم‌های دوم بیازماید؛ جایی که شاید دست سرنوشت، برانکو را در مقابل ایران قرار بدهد. البته امیدواریم تیم‌ملی ما عراق را ببرد و مقتدرانه به‌عنوان صدرنشین صعود کند. 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها