6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
امضای «منشور آتلانتیک» جدید بین واشنگتن و لندن

امضای «منشور آتلانتیک» جدید بین واشنگتن و لندن

دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور و جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -پنج‌شنبه- در نخستین دیدار خود منشور آتلانتیک جدیدی را امضا خواهند کرد که بر خطر حملات سایبری و گرم شدن کره زمین متمرکز خواهد بود. 

اعتمادآنلاین| رئیس‌جهوری آمریکا و نخست‌وزیر بریتانیا در نخستین دیدار خود «منشور آتلانتیک» جدیدی را امضا خواهند کرد.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر نخست‌وزیری بریتانیا اعلام کرد که «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر این کشور و «جو بایدن»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -پنج‌شنبه- در نخستین دیدار خود «منشور آتلانتیک» جدیدی را امضا خواهند کرد که بر خطر حملات سایبری و گرم شدن کره زمین متمرکز خواهد بود. 

 

این دیدار در «کورنوال» برگزار خواهد شد. 

 

در این بیانیه آمده است که «منشور آتلانتیک» جدید طبق منشور امضا شده توسط «وینستون چرچیل»، نخست‌وزیر پیشین و «فرانکلین روزولت»، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا تدوین شده است. 

 

منشور جدید تصریح می‌کند که اگر جهان از سال 1941 تغییر کرده، ارزش‌ها در دفاع از دموکراسی، امنیت جمعی و تجارت بین‌الملل به همان شکل باقی می‌مانند.

 

در این بیانیه آمده است که این سند، چالش‌های جدیدتری مانند لزوم رفع تهدیدهای ناشی از حملات سایبری را به رسمیت می‌شناسد و برای مقابله با تغییرات آب و هوا و محافظت از تنوع زیستی و کمک به مهار پاندمی کرونا فوری اقدام می‌کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها