6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
رسانه‌های سوری از هلاکت سخنگوی هیئه تحریر الشام» خبر دادند

رسانه‌های سوری از هلاکت سخنگوی هیئه تحریر الشام» خبر دادند

منابع سوری، ظهر امروز (پنجشنبه)، از هلاکت ابو خالد الشامی سخنگوی رسمی گروه تروریستی هیئه تحریر الشام (جبهه النصره سابق)‌ خبر دادند.

اعتمادآنلاین| منابع سوری گزارش دادند که در حمله ارتش سوریه به جنوب ادلب، تعدادی از عناصر گروه تروریستی «هیئه تحریر الشام» (جبهه النصره سابق) از جمله سخنگوی این گروه به هلاکت رسیدند.

 

به گزارش فارس، منابع سوری، ظهر امروز (پنجشنبه)، از هلاکت «ابو خالد الشامی» سخنگوی رسمی گروه تروریستی «هیئه تحریر الشام» (جبهه النصره سابق)‌ خبر دادند.

 

منابع محلی به رادیو «شام اف ام» سوریه در این خصوص گزارش دادند که سخنگوی رسمی هیئه تحریر الشام و همچنین «ابو مصعب» مسئول هماهنگی‌های رسانه‌ای این گروه، امروز، کشته شدند.

 

بر اساس این گزارش، دو فرد مذکور، پس از حمله توپخانه‌ای ارتش سوریه به یکی از مقرهای این گروه تروریستی در محور منطقه «ابلین» در کوه «الزیانه» واقع در جنوب استان «ادلب» (شمال غرب) سوریه کشته شده‌اند.

 

شبکه «المیادین» نیز در این خصوص گزارش داد که روسیه و سوریه در یک عملیات مشترک یک کاروان هیئه تحریر الشام را پس از پایش دقیق تحرکات اعضای ارشد این گروه تروریستی هدف قرار داده‌اند.

 

هیئه تحریر الشام که پیشتر تحت عنوان جبهه النصره فعالیت می‌کرد، یکی از شاخه‌های سازمان تروریستی «القاعده» بود که ضمن اعلام جدایی از این سازمان، عنوان خود را به نام فعلی تغییر داد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها