6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
طرح مسئله کنکور از سوی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری احتمالا به دلیل بی‌اطلاعی ایشان از فرآیند سپری شده است
وزیر علوم:

طرح مسئله کنکور از سوی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری احتمالا به دلیل بی‌اطلاعی ایشان از فرآیند سپری شده است

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، در واکنش به اظهارات برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر حذف قطعی کنکور اظهار داشت: احتمالا برخی کاندیداها که آن را مطرح می‌کنند از مراحل و فرایند سپری شده بر موضوع اطلاع ندارند.

اعتمادآنلاین| وزیر علوم تحقیقات و فناوری طرح مسئله کنکور از سوی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری را به دلیل بی‌اطلاعی احتمالی ایشان از فرایند سپری شده عنوان کرد.

 

به گزارش ایلنا، «منصور غلامی» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، در واکنش به اظهارات برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر حذف قطعی کنکور اظهار داشت: موضوع کنکور چیز مبهمی ندارد که کاندیداهای محترم به آن بپردازند و از طرفی در سال 99 بیش از 85 درصد ورودی‌های دانشگاه‌های کشور بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دوره  دبیرستان وارد دانشگاه شدند.

 

وی ادامه داد: فقط در رشته‌های گروه پزشکی تراکم داوطلب و رقابت فشرده وجود دارد که آنهم برای چند رشته دکتری حرفه‌ای است.

 

غلامی خاطرنشان کرد: از طرف دیگر طرح اصلاح کنکور در شورای عالی مطرح است که نهایی شده و در جلسه بعدی شورا به احتمال بسیار زیاد تصویب خواهد شد.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: در نتیجه موضوع کنکور مسئله رهاشده‌ای نبوده و نیست که در مباحث تبلیغات انتخاباتی به آن پرداخته شود. احتمالا برخی کاندیداها که آن را مطرح می‌کنند از مراحل و فرایند سپری شده بر موضوع اطلاع ندارند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها