6/15/2021
سه شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
اماکن دینی در جمهوری آذربایجان بازگشایی شد

اماکن دینی در جمهوری آذربایجان بازگشایی شد

بنا به تصمیم هیات دولت جمهوری آذربایجان، در قالب کاهش برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای، مساجد و دیگر اماکن دینی در سراسر این کشور از امروز (پنجشنبه) بازگشایی شد ولی شمار حاضران در مساجد و دیگر اماکن دینی همزمان نباید بیش از 50 نفر باشد.

اعتمادآنلاین| بر اساس تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه‌گیری «ویروس کرونا»، در قالب کاهش برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای، مساجد و دیگر اماکن دینی در سراسر این کشور از امروز (پنجشنبه) بازگشایی شد.

 

به گزارش ایرنا، بنا به تصمیم هیات دولت جمهوری آذربایجان، شمار حاضران در مساجد و دیگر اماکن دینی همزمان نباید بیش از 50 نفر باشد.

 

این  در حالی است که فقط افراد دارای «پاسپورت کووید» (گذرنامه واکسن کووید) می‌توانند در اماکن دینی حضور یابند و باید همچنین از ماسک استفاده کنند .

 

تصمیم ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان درباره حضور فقط افراد دارای پاسپورت کووید در مساجد و دیگر اماکن دینی و نیز گزارش‌هایی مبنی بر این که کودکان تا سن 14 سال نمی‌توانند در این اماکن حضور یابند، موجب دغدغه‌هایی در میان قشر متدین جامعه این کشور شده است .

 

در یک ماه اخیر موارد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان به طور قابل توجهی کاهش یافته است و بر اساس گزارش ستاد عملیاتی هیات دولت این کشور در 24 روز اخیر فقط 68 مورد ابتلای به این ویروس به ثبت رسیده است .

 

به گزارش منابع رسمی تاکنون در مجموع 334 هزار و 917 نفر در جمهوری آذربایجان با جمعیت بیش از 10  میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا و 327 هزار و  626 نفر از آنها درمان شده و چهار هزار و 948 نفر نیز جان خود را از دست دادند .

 

در قالب رفع برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای همچنین استفاده شهروندان از ماسک در فضای باز لغو شده و مراکز تجاری بزرگ فعالیت خود را در جمهوری آذربایجان از سر گرفتند .

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها