7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
لغو تحریم‌ها با هدف کاهش فشار علیه ایران انجام شد
وال‌استریت ژورنال:

لغو تحریم‌ها با هدف کاهش فشار علیه ایران انجام شد

روزنامه آمریکایی در گزارشی تاکید کرد که لغو تحریم های واشنگتن علیه تهران با هدف کاهش فشار علیه ایران انجام شد.

اعتمادآنلاین| وال استریت ژورنال نوشت: دولت بایدن تحریمهای بیش از دوازده مقام سابق ایران و شرکتهای انرژی را لغو کرد ، اقدامی که در جریان متوقف شدن مذاکرات هسته ای صورت گرفت و به گفته مقامات آمریکایی ، تعهد واشنگتن در زمینه کاهش فشار گسترده تر در صورت تغییر رفتار تهران است.

 

به گزارش خبرآنلاین، این روزنامه آمریکایی ادامه داد: وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم ها علیه مقامات ارشد سابق شرکت ملی نفت ایران و چندین شرکت مربوط به حوزه حمل و نقل و تجارت و همچنین محصولات پتروشیمی را لغو کرد.

 

با این حال ، ایالات متحده همچنین تحریم های جدیدی را علیه گروهی از افراد و شرکت ها که به تأمین مالی نیروی قدس سپاه و حوثی‌های یمن (انصارالله یمن) کمک می‌کردند اعمال کرد.

 

این روزنامه در ادامه نوشت: در همین حال ، مذاکره کنندگان آمریکایی و ایرانی تلاش کرده اند تا شکاف های اساسی در گفتگوهای هسته ای و امنیتی در وین را برطرف کنند. 

 

در همین راستا آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: این اقدامات نشان دهنده تعهد ما برای لغو تحریم ها در صورت تغییر وضعیت یا رفتار توسط افراد تحریم شده است.

 

مقامات آمریکایی در حال آماده سازی برای از سرگیری دور ششم مذاکرات برای احیای توافق هسته ای با ایران و گروهی از قدرت های بزرگ هستند. با توجه به اظهارات مقامات انتظار می رود مذاکرات آخر این هفته از سر گرفته شود.

 

مقامات آمریکایی و اروپایی گفته اند که اختلافات اساسی بین واشنگتن و تهران درباره اینکه چه کسی باید برای بازگرداندن توافق هسته ای اقدام کند ، همچنان ادامه دارد. 

 

وال استریت ژورنال با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران نوشت که غربی ها 18 ژوئن یعنی 28 خردادماه را به عنوان یک تاریخ هدف برای تکمیل کردن مذاکرات می دانند.

 

این روزنامه ادامه داد: مقامات آمریکایی گفته اند که به عنوان بخشی از توافق نامه بازگرداندن توافق سال 2015 ، آمادگی لازم را برای لغو بیشتر تحریم های انرژی در بخشهای نفت ، پتروشیمی و حمل و نقل ایران دارند. 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها