6/17/2021
پنج شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
میلیون‌ها دلار برای کشیدن نقاشی خانه‌ای در کالیفرنیا

میلیون‌ها دلار برای کشیدن نقاشی خانه‌ای در کالیفرنیا

یکی از نقاشی های «دیوید هاکنی» در حراجی پیش‌رو «فیلیپس» میلیون‌ها دلار به مزایده گذاشته می‌شود.

اعتمادآنلاین| در حراجی پیش‌رو هنر مدرن و معاصر «فیلیپس» واقع در نیویورک، یکی از نقاشی‌های «دیوید هاکنی» ـ هنرمند معاصر انگلیسی ـ که خانه‌ای در کالیفرنیا را به تصویر کشیده است به مزایده گذاشته می‌شود.

 

به گزارش ایسنا،این نقاشی که ارزش تقریبی آن بین 12 الی 18 میلیون دلار برآورد شده است یکی از ارزشمندترین آثار حاضر در حراجی خواهد بود که در 23 ژوئن به مزایده گذاشته می‌شوند.

 

«چمن آراسته» در سال 1967 به عنوان یکی از آثار مجموعه «رویاپردازی درباره کالیفرنیا» خلق شد و چمن مرتبی را در مقابل یک ساختمان و فواره‌های آب به تصویر می‌کشد.

 

این نقاشی که از نظر کارشناس «فیلیپس» یکی از مهم‌ترین نمونه‌های مجموعه «کالیفرنیا» این هنرمند به شمار می‌رود، آخرین‌بار در سال 2006 در حراجی کریستیز به قیمت 3.6 میلیون دلار فروخته شد تا در آن زمان رکورد فروش آثار این هنرمند شکسته شود.

 

از آن زمان قیمت فروش آثار «هاکنی» در حراجی‌ها افزایش چشمگیر پیدا کرد. نقاشی «استخر با دو پیکر» که در سال 1972 توسط این نقاش خلق شده بود در حراجی سال 2019 کریستیز به قیمت 90.3 میلیون دلار فروخته شد تا «هاکنی» به یکی از گرانترین هنرمندهای زنده جهان تبدیل شود.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها