7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
وزنه برداری زنان چگونه به سهمیه المپیک نرسید؟

وزنه برداری زنان چگونه به سهمیه المپیک نرسید؟

در دسته 87+ کیلوگرم زنان در حالی که امکان کسب سهمیه برای ایران وجود داشت اما این شانس از دست رفت.

اعتمادآنلاین|وزنه برداری  ایران در بخش زنان  با وجود اینکه دو نماینده در رنکینگ دسته 76 و 87+ کیلوگرم داشت اما موفق به کسب سهمیه المپیک نشد.

طبق قانون نفراتی که دنبال کسب سهمیه هستند یا باید جزو هشت نفر اول رنکینگ قرار می گرفتند و یا بهترین وزنه بردار قاره خود می شدند.

 

 به گزارش ایسنا،دو نماینده ایران شانسی برای قرار گرفتن جزو هشت نفر اول رنکینگ نداشتند. البته الهام حسینی کار سختی برای کسب سهمیه بهترین وزنه بردار قاره آسیا را هم داشت چون امتیاز او کم بود. در این وزن عنوان بهترین وزنه بردار قاره به نماینده لبنان رسید که امتیاز او 2535 بود اما  حسینی 1505 امتیاز کسب کرده بود.

 

نکته دیگر این است بالاتر از حسینی دو وزنه بردار ترکمستان و فیلیپین نیز قرار داشتند.

 

جدول

وزنه بردارانی که در دسته 76 کیلوگرم سهمی گرفتند

 

در دسته 87+ کیلوگرم شانس پریسا جهانفکریان بیشتر بود. او برای کسب عنوان بهترین وزنه بردار قاره آسیا تنها یک رقیب از مغولستان داشت. نکته این است جهانفکریان در قهرمانی آسیا شرکت نکرد و شاید اگر این مسابقات حضور داشت می توانست این شانس را داشته باشد که  با پشت سر گذاشتن رقیب مغولستانی خود به سهمیه المپیک برسد. مهمتر اینکه وزنه بردار مغولستان هم در قهرمانی آسیا شرکت نکرد.

 

 

جدول

وزنه بردارانی که در دسته 87+کیلوگرم سهمیه گرفتند

 

البته در وزن 87+ کیلوگرم هنوز یک سهمیه باقی مانده است. با توجه به اینکه نماینده ای از قاره آفریقا در این وزن وجود نداشت، یک سهمیه این قاره باقی مانده است از این رو فدراسیون جهانی اعلام کرد تصمیم در این  مورد را بعدا اعلام می کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها