7/28/2021
چهارشنبه، ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
طرح بهارانه کتاب، 2 روز تمدید شد

طرح بهارانه کتاب، 2 روز تمدید شد

طرح بهارانه کتاب 1400 که قرار بود امروز (23 خرداد) پایان یابد، به مدت دو روز تمدید و تا سه‌شنبه (25 خرداد) در کتابفرو‌شی‌های عضو طرح ادامه خواهد داشت.

اعتمادآنلاین| با توجه به استقبال عمومی از طرح بهارانه 1400 و مطالبه کتاب‌فروشان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر افزایش اعتبار و مدت زمان اجرای طرح، بهارانه 1400 به مدت دو روز تمدید شد.

 

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، از ابتدای اجرای طرح بهارانه کتاب 1400 تاکنون بیش از  15 میلیارد و 500 میلیون تومان کتاب از سوی مردم خریداری شده است.

 

سقف مجاز خرید برای هر خریدار در بهارانه کتاب 1400 دویست هزار تومان است و خریداران می‌توانند تا 25 خرداد با مراجعه به کتابفروشی‌های عضو طرح‌ کتاب‌های عمومی، کودک و نوجوان و دانشگاهی را با یارانه 20 درصدی بخرند. 

 

اسامی و مشخصات کتابفروشی‌های عضو طرح «بهارانه کتاب 1400» به تفکیک هر استان روی سایت tarh.ketab.ir قابل مشاهده است.

 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1394 برای هدفمندکردن یارانه نشر طرح های فصلی فروش کتاب را آغاز کرد؛ در این طرح ها کتابفروشی ها می توانند روی فروش کتاب به خریداران تخفیف بدهند و مبلغ تخفیف داده شده را از وزارتخانه دریافت کنند.

 

در این طرح ها که با نام طرح های فروش فصلی مشهور شده اند، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را داشته باشند، پس از ثبت نام، می توانند کتاب های خود را که با شرایط تعیین شده مطابقت داشته باشند به خریداران بفروشند. 

 

این طرح ها از جمله مزیت هایی است که کتابفروشان حضور آن را در ایام رکود فروش کتاب در همه‌گیری کووید19 ضروری می دانند.

 

طرح بهارانه کتاب 1400 از 17 خرداد جاری در کتابفروشی‌های سراسر کشور آغاز شد و تا سه شنبه پیش‌رو (25 خرداد) ادامه دارد. تاکنون بیش از 16 طرح فصلی کتاب برگزار شده که درآخرین دوره 936 کتابفروشی از سراسر کشور در این طرح مشارکت فعال داشته اند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها