9/22/2021
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
رشد 100 درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

رشد 100 درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران

بر اساس اعلام مرکز آمار هوانوردی شرکت فرودگاها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهشت 1400 میزان پروازهای عبوری 100 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

اعتمادآنلاین| در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نسبت به ماه های مشابه سال گذشته 100 درصد افزایش یافت.

 

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، فروردین و اردیبهشت امسال در مجموع 48 هزار و 735 پرواز با جابه جایی حدود سه میلیون و 637 هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 100 درصد و در اعزام و پذیرش مسافر 75 درصد افزایش را نشان می دهد.

 

در پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در فروردین و اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 100 درصد و در اعزام و پذیرش مسافر 71 درصد افزایش وجود داشته است.

 

همچنین آمار پرواز و جابه جایی مسافر در پروازهای خارجی و بین المللی نیز رشد 100 درصدی را نشان می‌دهد.

 

این گزارش می افزاید اردیبهشت امسال 23 هزار و 464 پرواز با جابه جایی بیش از یک میلیون و 700 هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شده است.

 

همچنین در اردیبهشت ماه 1400 نسبت به ماه مشابه سال گذشته در نشست و برخاست 63 درصد و در اعزام و پذیرش مسافر 30 درصد افزایش وجود داشته است.

 

 این گزارش می افزاید کل پروازهای فرودگاه های تحت مالکیت شرکت در اردیبهشت 1400 نسبت به فروردین  در نشست و برخاست هفت درصد و در اعزام و پذیرش مسافر 11 درصد کاهش داشته است.

 

بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاه‌ها وضعیت پروازهای عبوری در اردیبهشت امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد100 درصدی را تجربه کرده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها