8/5/2021
پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
تهران وارد وضعیت نارنجی مصرف آب شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

تهران وارد وضعیت نارنجی مصرف آب شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد: به دلیل سالی کم بارش و مصرف خارج از الگوی 50 درصد تهرانی‌ها، وضعیت استان نارنجی است و تا به این لحظه وارد قسمت قرمز نشدیم و اگر میزان مصرف افزایش یابد، در اولین اقدام آب مشترکان پرمصرف را قطع خواهیم کرد.

اعتمادآنلاین| محمدرضا بختیاری گفت: 50 درصد مردم تهران کمتر از حد نرمال که 14 مترمکعب است، آب مصرف می کنند.

 

به گزارش ایرنا، وی همچنین گفت: 30 درصد تهرانی ها کمی بیش از الگوی مصرف آب استفاده می کنند و 20 درصد نیز مشترکان پرمصرف هستند.

 

بختیاری افزود: نسبت به کل جمعیت 5 درصد از تهرانی ها،  چندین برابر الگوی مصرف، آب شرب استفاده می کنند.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: تنها بر اساس مصوبه شورای تامین اقدام به قطع آب مشترکان پرمصرف خواهیم کرد اما درحال حاضر به آن نقطه نرسیدیم.

 

وی با اشاره به اینکه تنها 2 درصد تهرانی ها مشمول طرح آب امید هستند، گفت: بر اساس این طرح قرار بود افرادی که یک سوم حد متوسط و یا کمتر مصرف آب دارند، مشمول این طرح شوند، در تهران 2 درصد مشترکان مشمول این طرح شده اند که رقم بالایی نیست.

 

بختیاری اضافه کرد: به استناد مصوبه هیات وزیران، الگوی مصرف معادل حداکثر 150 لیتر آب روزانه به ازای هر نفر است. همچنین بر اساس استانداردهای بین‌المللی، نیاز پایه بهداشتی و شُرب هر فرد معادل 50 لیتر آب در شبانه‌روز است.

 

وی به رنگ بندی شرایط آبی در این استان اشاره کرد و گفت: سه آیتم سبز، نارنجی و قرمز را برای تهران تعریف کردیم که سال گذشته به دلیل وضعیت مناسب بارش‌ها در قسمت سبز قرار داشتیم و وضعیت ذخایر سدها خوب بود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها