8/3/2021
سه شنبه، ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
هشدار درباره تشدید بحران کووید-19 در برزیل

هشدار درباره تشدید بحران کووید-19 در برزیل

با عبور آمار قربانیان کروناویروس در برزیل از 500 هزار نفر، کارشناسان در مورد تشدید بحران کووید-19 در این کشور هشدار دادند.

اعتمادآنلاین| شمار قربانیان شیوع کروناویروس در برزیل اکنون از 500 هزار نفر فراتر رفته و کارشناسان هشدار داده اند که خودداری دولت در حمایت از دستورالعمل های رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین تاخیر در واکسیناسیون می تواند بحران همه گیری را در این کشور وخیم تر سازد.

 

به گزارش ایسنا، تنها 11 درصد از مردم برزیل به طور کامل در برابر این بیماری واکسینه شده اند و متخصصان اپیدمیولوژی هشدار داده اند با فرارسیدن فصل زمستان در نیمکره جنوبی و جریان یافتن سویه های جدید ویروس حتی در صورت واکسیناسیون، امکان افزایش موارد فوتی وجود دارد.

 

آمارهای وزارت بهداشت برزیل که روز گذشته (شنبه) منتشر شد حاکیست 500 هزار و 800 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست داده و تاکنون 17 میلیون و 883 هزار و 750 نفر نیز به این ویروس آلوده شده اند.

 

طی هفته گذشته روزانه به طور میانگین 2000 مورد فوت ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور گزارش شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بیماری کووید-19 همچنان با پیامدهای فاجعه باری در منطقه آمریکای لاتین همراه است و به گفته کارشناسان، تلفات بیماری در برزیل نسبت به دیگر کشورهای این منطقه بسیار بالاتر است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها