8/5/2021
پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
مرز زمینی ایران با افغانستان بازگشایی شد

مرز زمینی ایران با افغانستان بازگشایی شد

مقام‌های محلی هرات از بازگشایی مرز زمینی ایران برای ورود مسافران با ویزاهای تجاری، درمانی، دانشجویی و افرادی که اقامت این کشور را دارند خبر داد. مرز زمینی ایران با افغانستان حدود دو ماه قبل در پیش شیوع کرونا مسدود شد و پس از آن بهای بلیط هوایی هرات – مشهد افزایش یافت.

اعتمادآنلاین| مقام‌های محلی هرات از بازگشایی مرز زمینی ایران برای ورود مسافران با ویزاهای تجاری، درمانی، دانشجویی و افرادی که اقامت این کشور را دارند خبر داد.

 

به گزارش فارس، مقام‌های محلی هرات می‌گویند که مرز زمینی ایران برای ورود مسافران با ویزاهای تجارت، درمانی، دانشجویی و افرادی که اقامت این کشور را دارند بازگشایی شده است.

 

مقام‌های نمایندگی وزارت امور خارجه افغانستان در هرات می‌گویند، افرادی که ویزای تفریحی و زیارتی دارند، بنا بر تصمیم مقام‌های ایرانی نمی‌توانند از طریق مرز زمینی وارد ایران شوند.

 

مرز زمینی ایران با افغانستان حدود دو ماه قبل در پیش شیوع کرونا مسدود شد و پس از آن بهای بلیط هوایی هرات – مشهد افزایش یافت.

 

مسدود شدن مرز زمینی مشکلات زیادی برای مسافران ایجاد کرد و اعتراض ساکنان ولایت‌های غربی افغانستان و ولایت هم‌مرز با ایران را در پی داشت.

 

تاکنون مشخص نیست مرز زمینی چه زمانی به صورت کامل برای تمام مسافران باز می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها