12/3/2021
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در آمریکا رکورد زد
علیرغم تنش های سیاسی بین دو کشور؛

عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در آمریکا رکورد زد

عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در بورس‌های آمریکا علی‌رغم تنش‌های بین دو کشور و وضع محدودیت‌های جدید برای سرمایه‌گذاران خارجی به بالاترین سطح در تاریخ رسید.

اعتمادآنلاین| عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در بورس‌های آمریکا علی‌رغم تنش‌های بین دو کشور و وضع محدودیت‌های جدید برای سرمایه‌گذاران خارجی به بالاترین سطح در تاریخ رسید.

 

به گزارش خبرنگار مهر، گزارش جدید ارنست اند یانگ نشان داد که در نیمه اول امسال سهام شرکت‌های چینی لیست شده در بورس‌های آمریکایی 94 درصد نسبت دوره مشابه سال گذشته افزایش یافته و رکورد زده است.

 

طبق این گزارش در بازه ژانویه تا ژوئیه تعداد شرکت‌های چینی که عرضه اولیه سهام خود را در بورس‌های آمریکا ثبت کرده‌اند 31 مورد افزایش یافته و این شرکت‌ها با فروش سهام خود از طریق این عرضه اولیه‌ها 8.82 میلیارد دلار پول به دست آورده‌اند.

 

عملکرد درخشان سهام چینی در بازارهای آمریکا در 6 ماه ابتدایی امسال علی‌رغم این اتفاق می‌افتد که سال گذشته واشنگتن قانونی را به تصویب رساند و طی آن سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی را محدود کرد. همچنین طبق این دستورالعمل جدید توصیه‌هایی برای حذف شرکت‌های چینی از بورس‌های آمریکا ارائه شد.

 

عملکرد شرکت‌های چینی آنجا اهمیت می‌یابد که توجه داشته باشیم در 6 ماه ابتدایی امسال مقدار سرمایه‌ای که شرکت‌های چینی از طریق عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک به دست آوردند معادل 63 درصد کل سرمایه‌ای است که از طریق عرضه اولیه در این بازه در این بورس جمع‌آوری شده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها