10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
کرونا موجب اخراج چند مقام عالیرتبه کره شمالی شد

کرونا موجب اخراج چند مقام عالیرتبه کره شمالی شد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به دلیل آنچه «خسران بزرگ» در کنترل کرونا عنوان کرد، دستور داد چندین مقام عالیرتبه این کشور از سمت های خود اخراج شوند.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد: کیم جونگ اون در نشست دفتر سیاسی حزب کارگر گفت برخی مقامات به دلیل ناتوانی در کنترل کرونا، آسیب بزرگی به مردم زده اند.

 

به گزارش ایرنا، او افزود: ناتوانی مقامات آسیب بزرگی به مردم و امنیت کشور وارد کرده است. این اقدام کیم در حالی است که کره شمالی پیش از این هرگونه شیوع کرونا را رد کرده بود.

 

پیونگ یانگ در ژانویه سال گذشته مرزهای خود را بر روی همسایگان از جمله چین بست تا از خود در برابر این بیماری همه گیر که برای اولین بار در چین همسایه پدیدار شد و جهان را فرا گرفت، دفاع کند.

 

این کشور تا کنون هیچ موردی از بیماری کرونا را به طور علنی در هیچ نقطه ای تأیید نکرده، نه در رسانه های دولتی و نه در آماری که به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است.

 

کیم در جلسه دفتر سیاسی حزب کارگران کشورش گفت: بی کفایتی و عدم مسئولیت پذیری مقامات ارشد، نقش مهمی در عدم اجرای وظایف آنها داشته است.

او افزود که آنها "اسیر خودخواهی و انفعال" شدند.

 

کره شمالی تحت برنامه های متعدد تحریم های بین المللی به دلیل تلاش برای دستیابی به سلاح های هسته ای و برنامه های موشکی بالستیک خود قرار دارد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها