9/18/2021
شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
سهمیه اعتباری بنزین جانبازان واریز شد/ اطلاعات تاکسی‌های اینترنتی هنوز از وزارت کشور دریافت نشده است
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد؛

سهمیه اعتباری بنزین جانبازان واریز شد/ اطلاعات تاکسی‌های اینترنتی هنوز از وزارت کشور دریافت نشده است

کاهی گفت: تا این لحظه اطلاعات تاکسی‌ها‌ی اینترنتی از وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نرسیده، ولی سهمیه جانبازان واریز شده است.

اعتمادآنلاین| فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران بیان کرد: تا این لحظه اطلاعات تاکسی‌ها‌ی اینترنتی از وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نرسیده، ولی سهمیه بنزین جانبازان واریز شده است.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او افزود: سهمیه سوخت ترمیمی از طریق اعتبار در کارت‌های بانکی این افراد اعمال شده و این افراد می‌توانند در جایگاه‌های عرضه سوخت، از طریق کارت‌های بانکی نسبت به خرید سوخت اقدام کنند.

 

گفتنی است، بامداد جمعه 24 آبان سال 1398، بنزین سهمیه‌بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه‌ای (60 لیتر ماهانه برای خودرو‌های شخصی) در هر لیتر 1500 تومان و به صورت آزاد 3000 تومان تعیین شد اما واریز سهمیه برای برخی دیگر از رانندگان به صورت اعتباری در نظر گرفته شد.

 

بر این اساس، افرادی که سوخت آن‌ها به‌صورت اعتباری تخصیص می‌یابد، می‌توانند از اعتبار موجود در کارت بانکی خود برای سهمیه سوخت استفاده کنند و افرادی که سهمیه ثابت لیتراژی دریافت می‌کنند، شامل طرح استفاده از کارت بانکی برای سوخت‌گیری نمی‌شوند.

این سهمیه به یک کارت بانکی مشخص واریز نمی‌شود و در واقع این مسئله به‌عنوان یک اعتبار بانکی در نظر گرفته شده و افراد مشمول با توجه به کد ملی خود می‌توانند با هر کارت بانکی متصل به شبکه بانکی، از این اعتبار استفاده کنند.

 

لازم به ذکر است، تنها خودرو‌هایی که شامل تعدیل در سهمیه بنزین خود هستند، از این طریق اعتبار دریافت می‌کنند. این افراد شامل دارندگان خودرو‌های فعال در آژانس‌های مسافری، دارندگان خودرو‌های تاکسی‌های اینترنتی، جانبازان، آمبولانس‌های آرامستان‌ها و تاکسی‌های بین شهری هستند که بر اساس پیمایش، سهمیه بنزین دریافت می‌کنند و اطلاعات پیمایش آن‌ها توسط وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها