10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
موزه‌ها همچنان بسته خواهند‌ ماند
محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها:

موزه‌ها همچنان بسته خواهند‌ ماند

مدیرکل موزه‌ها گفت: موزه‌ها از فروردین‌ماه که با دستور ستاد کرونا تعطیل شده بودند، تا امروز فرصت بازگشایی پیدا نکرده بودند و با وضعیت پیش‌آمده در تهران و دیگر شهرهای قرمز همچنان بسته خواهند ماند، اما بخش‌های اداری به فعالیت خود مطابق با دستورالعمل ستاد کرونا ادامه می‌دهد.

اعتمادآنلاین|موزه‌ها از 18 فروردین‌ماه با دستور ستاد ملی کرونا در کشور تعطیل شده بودند که درهای آن‌ها تا کنون بسته مانده و محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها که چندی پیش از احتمال بازگشایی آن‌ها خبر داده بود، اینک با گسترش گونه دلتای کرونا در بیشتر مناطق و افزایش شمار شهرهای قرمز خبر داد که تعطیلات موزه‌ها طولاتی‌تر خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، او افزود: موزه‌ها از فروردین‌ماه که با دستور ستاد کرونا تعطیل شده بودند، تا امروز فرصت بازگشایی پیدا نکرده بودند و با وضعیت پیش‌آمده در تهران و دیگر شهرهای قرمز همچنان بسته خواهند ماند، اما بخش‌های اداری به فعالیت خود مطابق با دستورالعمل ستاد کرونا ادامه می‌دهد.

 

کارگر گفت: طبق دستوری که از ستاد ملی کرونا گرفته شد، موزه‌ها از گروه سوم مشاغل به گروه دوم انتقال یافتند که درصورت اعلام وضعیت نارنجی، اجازه بازگشایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را دارند. در تهران نیز تصمیم بر این بود که در هفته پیش ‌رو موزه‌ها پس از سه ماه تعطیلی باز شوند، اما با قرمز شدن تهران و 91 شهر دیگر، دستور به ادامه تعطیلی آن‌ها داده شد.

 

مدیرکل موزه‌ها با اشاره به تعطیلات پی در پی موزه‌ها در یک و نیم سال گذشته، اظهار کرد: زیان مالی ویروس و تعطیلی‌های مکرر در موزه‌ها رقمی بین 300 تا 400 میلیارد تومان در سال برآورد شده که این خسارت فقط از محل فروش بلیت بوده است.

 

کارگر همچنین درباره تعطیلی موزه‌های خصوصی که در دوران کرونا متحمل خسارت شده‌اند، گفت: در این دوران سعی شد از این موزه‌ها حمایت مالی شود، البته رقم آن ناچیز و کم بود، اما هیچ موزه خصوصی کامل تعطیل نشده است. اگر هم درِ موزه‌ای بسته شده به خاطر کرونا بوده است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها