9/22/2021
چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
نیروگاه‌ها در مدار هستند/ در شرایط فعلی خاموشی نداریم
وزیر نیرو:

نیروگاه‌ها در مدار هستند/ در شرایط فعلی خاموشی نداریم

وزیر نیرو گفت: همه نیروگاه‌ها در مدار هستند و با ظرفیت کامل برق تولید می‌کنند و در شرایط فعلی خاموشی نداریم.

اعتمادآنلاین| رضا اردکانیان در گفت‌وگو با شبکه خبر، اظهار داشت: نیاز مصرف روز پنجشنبه برق بیش از 63 هزار و 999 مگاوات بود، اوج بار روز چهارشنبه 65 هزارمگاوات و در روز سه شنبه 66 هزار مگاوات بود و پنجشنبه هفته گذشته اوج بار شبکه حدود 66 هزار و 300 مگاوات بود که 40 درصد آن را دستگاه‌های سرمایشی استفاده کردند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، اردکانیان گفت: گاهی اتفاق‌های پراکنده که در کشور رخ می‌دهد موجب قطعی برق است، یکی از آن‌ها در منطقه تهرانپارس تهران رخ داد که بر اثر آن یکی از ترانسفورموتورهای 400 کیلووات دچار حریق و موجب خاموشی شد و نیروهای وزارت نیرو برای رفع مشکل بلافاصله وارد عمل شدند.

 

وزیر نیرو با بیان اینکه در شرایط فعلی خاموشی نداریم، گفت: با رخدادهای غیرقابل پیش بینی مواجه شدیم، به طور مثال از اواخر خرداد تا اواسط تیر، نیروگاه اتمی بوشهر از مدار خارج شد و هر روز 24 میلیون کیلووات ساعت انرژی را از دست دادیم.

 

اردکانیان گفت: در مدتی که فعالیت نیروگاه بوشهر متوقف شده بود، روزانه 24 میلیون کیلووات ساعت انرژی از دسترس خارج می‌شد، اما با تلاش دست‌اندرکاران سازمان انرژی اتمی، این نیروگاه به مدار تولید بازگشت.

 

وزیر نیرو گفت: همکاری صنایع بزرگ با صنعت برق باعث کاهش بار مصرفی شد و فشار زیادی از شبکه برداشته شد.

 

وی گفت: صنایعی که در این مدت انرژی مصرف نکنند، در آینده به همین اندازه، برق رایگان دریافت خواهند کرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها