9/23/2021
پنج شنبه، ۰۱ مهر ۱۴۰۰
 مسکن ملی بدون مشتری نمانده و انصرافی ندارد/ وام 250 میلیون تومانی شامل تمام متقاضایان می‌شود
معاون وزیر راه و شهرسازی:

مسکن ملی بدون مشتری نمانده و انصرافی ندارد/ وام 250 میلیون تومانی شامل تمام متقاضایان می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وام 250 میلیون تومان مسکن ملی شامل تمام متقاضیان حتی آنهایی که قبلا قرارداد منعقد کرده‌اند هم می‌شود. متقاضیانی که با وام 100 میلیون تومانی قرارداد بستند می‌توانند از وام 250 میلیون تومانی استفاده کنند و کسی از این وام جا نمی‌ماند.

اعتمادآنلاین| محمود محمودزاده درباره اظهارات برخی از فعالان حوزه مسکن مبنی بر اینکه مسکن ملی متقاضی ومشتری ندارد و طبق گفته وزیر راه و شهرسازی تا کنون فقط 200 هزار نفر آورده اولیه واریز کرده‌اند گفت: این اظهارات درست نیست. مسکن ملی گروه‌های متعددی دارد و 200 هزار نفری که اورده اولیه را پرداخت کرده‌اند فقط یکی از گروه‌های متقاضی مسکن ملی هستند. بخشی دیگر از مسکن ملی به واگذاریهای گروهی اختصاص دارد که 135 هزار واحد در واگذاری گروهی تحویل می شود.

 

به گزارش ایلنا، وی افزود: در واگذاری‌های گروهی قرار نیست که پولی را به عنوان اورده اولیه واریز کنند. این گروه خودشان نسبت به ساخت مسکن ملی اقدام می‌کنند. 100 هزار مسکن ملی در محدوده بافت فرسوده هم سازو کار دیگری دارد و ساخت و ساز در ملک شخصی افراد است و این افراد با تسهیلات دولتی خودشان برای ساخت مسکن ملی اقدام می کنند و قرار نیست که ولی را واریز کنند.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از سوی دیگر در تفاهمنامه با دستگاه های مختلف هم ساز و کار دیگری در جریان است برای مثال تفاهمنامه ساخت 72 هزار مسکن ملی با نیرویهای مسلح منعقد کرده ایم و این گروه هم قرار نیست اورده اولیه واریز کند.

 

محمودزاده با تاکید بر اینکه تنها کسانی باید اورده اولیه پرداخت کنند که جزو پروژه های انبوه‌سازی هستند، گفت: نه تنها کسی از مسکن ملی انصراف نداده بلکه لیست انتظار و ذخیره هم تکمیل شده است و برای افرادی که تاخیر در پرداخت آورده اولیه دارند، متقاضی جایگزین در لیست ذخیره موجود است.

 

معاون مسکن و ساختمان با بیان اینکه 130 هزار نفر ثبت نامه جدید در مرحله پنجم به آمار 530 هزار واحد مسکن ملی اضافه خواهد شد، اظهار داشت: علاوه بر این تعداد مسکن ملی که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند، آمادگی اجرای 500 هزار واحد مسکن ملی دیگر را هم داریم.

 

وی در پاسخ به این سوال که عده ای معتقدند از آنجایی که رییس جمهور منتخب در تبلیغات خود به طور ویژه درباره مسکن وعده داده، احتمال اجرای طرح های ارزان تر با تسهیلات خاص در دولت بعد وجود دارد و این باعث عدم واریز اورده های اولیه شده ، گفت: هیچ تفاوتی بین طرح های حمایتی در حوزه مسکن وجود ندارد و موضوع جدیدی که مصوب شود مشمول تمام طرح‌های حمایتی قبلی هم می‌شود. در تمام طرح‌های اینده هم سیاست های جاری وزارت راه و شهرسازی به اجرا می رسد و اینطور نیست که طرح های مسکنی اینده متفاوت از طرح های مسکنی در حال اجرا باشند. مردم بدانند در طرح زمینی وجود ندارد که شاید در طرح های اینده مسکنی در داخل شهر تهران ساخت وسازی صورت بگیرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: موضوع کلیت حاکمیت و نظام است و دهر تصمیمی برای طرح ها و پروژه های حمایتی در حوزه مسکن گرفته شود، عام است و طرح های حمایتی از یکدیگر قابل تفکیک نیستند. در آینده هم هر تصمیمی برای مسکن حمایتی گرفته شود مشمول تمام واحدهای مساکن حمایتی می شود.    

   

وی هنچنین با اشاره به افزایش سقف وام مسکن به  250 میلیون تومان گفت: وام 250 میلیون تومان مسکن ملی شامل تمام متقاضیان حتی آنهایی که قبلا قرارداد منعقد کرده‌اند هم میشود. متقاضیانی که با وام 100 میلیون تومانی قرارداد بستند می توانند از وام 250 میلیون تومانی استفاده کنند و کسی از این وام جا نمی ماند. 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها