9/18/2021
شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
دور دنیا| سوئدی‌ها مشکل سروصدای همسایه را حل کردند!
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| سوئدی‌ها مشکل سروصدای همسایه را حل کردند!

یک گروه از محققان سوئدی موفق شدند راه‌حل نهایی مشکل سروصدای همسایه یا زندگی طاقت‌فرسا در کنار هیاهوی بزرگراه‌ها را پیدا کنند.

اعتمادآنلاین| یک گروه از محققان سوئدی موفق شدند راه‌حل نهایی مشکل سروصدای همسایه یا زندگی طاقت‌فرسا در کنار هیاهوی بزرگراه‌ها را پیدا کنند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، محققانی از دانشکده‌های مختلف دانشگاه مالموی سوئد به فناوری جدیدی دست پیدا کردند که می‌تواند شنیدن صدای حوادث، ترافیک، داد و فریاد همسایه‌ها و... را به طور قابل توجهی حذف کند.

 

به نوشته رسانه‌های عربی، این اختراع از یک پیچ تشکیل شده است که داخل دیوار ساختمان‌ها قرار داده می‌شود و می‌تواند میزان صداهای اضافی و آزاردهنده محیط را تا نصف کاهش دهد.

 

مواد تشکیل‌دهنده این پیچ قادر به جذب ارتعاشات موج‌های صوتی هستند و با این کار به کمتر شدن هیاهو و سروصدای محیط کمک شایانی می‌کنند.

 

هاکان ویرنسون محقق ارشد این پروژه می‌گوید: پیچ مذکور را می‌توان به طور مستقیم در گچ دیوار ساختمان‌ها جا داد که با قرار گرفتن آن در یک نقطه حدود یک متر مربع از محیط خود را پالایش می‌کند و در عین حال می‌توان با استفاده از این فناوری از میزان ضخامت دیوارها هم کاست.

 

به گفته این محقق، پیچ به شکلی ساخته شده است که به شکل دینامیکی باعث تضعیف موج‌های صوتی می‌شود.

 

گفتنی است آلودگی صوتی ناشی از سروصدای همسایه‌ها یا عبورومرور داخل و خارج ساختمان‌ها یکی از بزرگ‌ترین مشکلات زندگی امروزی محسوب می‌شود.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها