9/26/2021
یکشنبه، ۰۴ مهر ۱۴۰۰
شمار قربانیان سیل در اروپا به 188 تن رسید

شمار قربانیان سیل در اروپا به 188 تن رسید

شمار تلفات جاری شدن سیل در آلمان و بلژیک شاهد افزایش بود.

اعتمادآنلاین| شمار قربانیان سیل در اروپا به 188 نفر رسید که از این میان، 157 تن از قربانیان متعلق به آلمان است.

 

به گزارش  باشگاه خبرنگاران  به نقل از خبرگزاری رویترز، بر این اساس، به رغم گذشت بیش از سه روز از بارش سنگین و جاری شدن سیلاب در برخی از ایالت‌های آلمان، عواقب و پیامد‌های آن روال زندگی ساکنان دو ایالت راینلاند فالتس و نوردراین وستفالن را مختل کرده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت در مناطق جنوبی آلمان در مرز این کشور با اتریش همچنان رو به وخامت است و بارندگی‌های شدید و سیل آسا ادامه دارد.

 

در سوی دیگر، بر اساس آماری رسمی که مقامات بلژیک شامگاه یکشنبه منتشر کردند بر اثر بارندگی و جاری شدن تاریخی سیل در اواسط هفته در بلژیک دست کم 31 نفر جان باختند. مقامات بلژیک ضمن اعلام آمار قربانیان، پایان عملیات امداد و نجات را در این کشور اعلام کردند.

 

مرکز بحران بلژیک شامگاه یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ”در مناطقی که تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند، خطر دیگر فوری نیست. عملیات امداد و نجات پایان یافته است، اما عملیات تجسس همچنان در برخی از مناطق در جریان است“.

 

این منبع تصریح کرد ”کار‌های پاکسازی مهمی انجام شده است و اکنون ارزیابی خسارت‌های مادی در مرکز نگرانی‌ها قرار دارد“. آمار پیشین که شامگاه شنبه منتشر شده بود به جان باختن 27 نفر اشاره کرده بود. مرکز بحران بلژیک همچنین خاطرنشان کرد علاوه بر این، ”163 شهروند ناپدید شده اند“.

 

این مرکز روز شنبه از ناپدید شدن 103 نفر خبر داده بود. در مناطق آسیب دیده که عمدتا در جنوب و شرق بلژیک بود، ماموران پلیس برای سرزدن به خانه‌ها به منظور اطلاع از قربانیان احتمالی جدید بسیج شده اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها