9/18/2021
شنبه، ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
مردم هنوز به اصلاحات اقبال دارند/ فعالیت سیاسی در جهان سوم هزینه دارد
محمود علیزاده طباطبایی، فعال سیاسی اصلاح طلب:

مردم هنوز به اصلاحات اقبال دارند/ فعالیت سیاسی در جهان سوم هزینه دارد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: فعالیت سیاسی در جهان سوم هزینه دارد بسیاری از اصلاح طلبان حاضر به پرداخت هزینه نبودند.

اعتمادآنلاین| محمود علیزاده طباطبایی، فعال سیاسی اصلاح طلب در رابطه با خطرات کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان برای این جریان سیاسی، اظهار کرد: شورای نگهبان به اصلاح طلبان دست رد زده نه جامعه. بدنه جامعه می دانست که اصلاح طلبی به ناچار در انتخابات شرکت می کند و از این افراد حمایت می کند و این ها نمایندگان جریان اصلاح طلب نیستند.

 

به گزارش برنا، او افزود: اگر انتخابات به صورت آزاد برگزار شود و نمایندگان واقعی اصلاح طلبان بتوانند در آن شرکت کنند می‌بینیم که مردم هنوز به اصلاحات اقبال دارند.

 

علیزاده طباطبایی خاطرنشان کرد: فعالیت سیاسی در جهان سوم هزینه دارد بسیاری از اصلاح طلبان حاضر به پرداخت هزینه نبودند.

 

او با انتقاد از برخی روش های فعالیت سیاسی اصلاحات در سال‌های اخیر گفت: نقد من به اصلاح‌طلبان این است که آماده پرداخت هزینه نبودند و برای این کار توجیه داشتند و می گفتند نظام که مال ما است ما جزو نظام هستیم و نباید ما در زندان باشیم، ما باید بیرون باشیم.

 

این چهره سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: به هر جهت جریان مقابل با ابزارهایی که در دست داشت، طی سال های اخیر علیه اصلاح‌طلبان تبلیغ کرد و اصلاح طلبان تریبونی نداشتند که حرفشان را بزنند؛ روزنامه هایی بودند که در سانسور شدید قرار داشتند به این علت اصلاح طلبان نتوانستند در انتخابات مجلس و شورا کاندیدا خود را درست به مردم بشناسانند و عرضه کنند.

 

او در رابطه با وظیفه اصلاحات در سال های پیش رو که در قدرت نقش ندارند، ادامه داد: اصلاح‌طلبان باید بیشترین تلاش را برای روشنگری داشته باشند‌.

 

طباطبایی با بیان اینکه اصلاحات سازمانی برای جریان اصلاح طلبی ضرورت دارد، اذعان کرد: از نظر سازمانی باید به آموزش و سازماندهی توجه کنند چون فرصت این کارها را نداشتند، شورای نگهبان دو طیف اصلی اصلاح طلب را به طور غیر قانونی منحل کردند درحالیکه این جرم سیاسی بود و باید در دادگاه سیاسی رسیدگی می شد. اصلاح طلبان فرصتی نداشتند و باید از فرصت پیش آمده استفاده کنند و نیرویشان را بازیابی کنند و در فرصت باقیمانده برای انتخابات مجلس آماده شوند.

 

او با مخالفت با این فرضیه که برخی سرنوشت اصلاحات و نهضت آزادی را یکسان می دانند تصریح کرد: نظام به طور کلی با نهضت آزادی برخورد کرد و آنها را کنار گذاشت ولی اصلاح‌طلبان به این مرحله نرسیده اند و هنوز در درون نظام هستند.

 

او در پایان گفت: عدم حضور مردم و عدم مشارکت و مشارکت زیر 30 درصد در شهرهای بزرگ خطری برای نظام است نه خطری برای اصلاح طلبان و اصلاح‌طلبان نیز جزوی از نظام هستند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها