8/5/2021
پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
مشکل آبرسانی به 702 روستای خوزستان برطرف می‌شود
قاسم سلیمانی، استاندار خوزستان:

مشکل آبرسانی به 702 روستای خوزستان برطرف می‌شود

استاندار خوزستان گفت: مشکل آبرسانی به 702 روستای خوزستان با اعتبار ملی و استانی و با کمک قرارگاه‌های محرومیت زدایی سپاه در مدت یک سال برطرف می‌شود.

اعتمادآنلاین| استاندار خوزستان گفت: مشکل آبرسانی به 702 روستای خوزستان تا یکسال آینده به طور کامل برطرف می‌شود.

 

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه‌های آبرسانی به 2 منطقه دهستان جهاد در حمیدیه و روستای جفیر از شهرستان هویزه به همراه فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) بیان کرد: سپاه و بسیج به پای کار آمده‌اند تا با همکاری استانداری خوزستان برای آبرسانی به روستاهای بحرانی کمک کنند.

 

وی گفت: تا 2 هفته آینده 9 کیلومتر خطوط انتقال آب به 2 روستا از شهرستان‌های حمیدیه و هویزه با جمعیت 120 خانوار انجام می‌شود.

 

استاندار خوزستان ادامه داد: مشکل آبرسانی به 702 روستای خوزستان با اعتبار ملی و استانی و با کمک قرارگاه‌های محرومیت زدایی سپاه در مدت یک سال برطرف می‌شود.

 

وی گفت: منابع مورد نیاز مالی برای رفع تنش آبی در این تعداد روستا برآورد شده و به زودی تامین اعتبار می‌شود.

 

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان نیز گفت: در این گرمای خوزستان برخی روستاهای استان با تنش آبی روبه رو هستند و با توجه به خشکسالی که استان با آن درگیر است باید هر چه زودتر مشکل تنش آبی را در این روستاها برطرف کرد.

 

سرتیپ پاسدار حسن شاهوار پور افزود: تا پایان عملیات آبرسانی به روستاهای در دست اقدام، آبرسانی به این مناطق با تانکر انجام خواهد شد.

 

برخی از روستاها و مناطق حاشیه‌ای خوزستان به دلیل خشکسالی و کمی بارش ، با مشکل کم آبی و یا بی آبی روبه‌رو هستند.

 

پیش از این بسیج سازندگی سپاه خوزستان آبرسانی به مناطقی از شهرستان هویزه و چند شهر و روستای دیگر استان را با تانکر آغاز کرد و این خدمت رسانی تا برقراری آب پایدار در این مناطق ادامه دارد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها