8/5/2021
پنج شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
سراب‌های استان کرمانشاه در معرض خشکیدگی کامل قرار دارند
فریدون یاوری، مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه:

سراب‌های استان کرمانشاه در معرض خشکیدگی کامل قرار دارند

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: متأسفانه سراب های استان کرمانشاه به ویژه سراب یاوری حال و روز خوبی ندارند و در معرض خشکیدگی کامل قرار دارند.

اعتمادآنلاین|فریدون یاوری، مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه اظهار کرد: خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی موجب شده سطح آب سراب ها به پایین تر از حد ممکن خود رسیده و در معرض خشک شدن قرار گیرند.

 

به گزارش ایسنا، وی گفت: متأسفانه سراب های استان کرمانشاه به ویژه سراب یاوری حال و روز خوبی ندارند و در معرض خشکیدگی کامل قرار دارند.

 

وی در خصوص وضعیت سراب نیلوفر کرمانشاه نیز اظهار کرد: میزان آبدهی این سراب از شرایط نرمال خارج و به حداقل رسیده که این نشانگر وضعیت مناسبی برای این سراب زیبا نیست.

 

یاوری وضعیت میزان آب سراب روانسر را هم نامناسب و در معرض خطر خشک شدن عنوان کرد.

 

مدیرکل محیط زیست استان در ادامه به وضعیت آبی تالاب هشیلان اشاره کرد و گفت: تالاب هشیلان نیز به مانند سایر سراب های استان حال و روز خوبی ندارد و خروجی آب تالاب بسیار ناچیز و در حد صفر می باشد.

 

این مقام مسئول از انجام رایزنی های لازم با  آب منطقه ای برای تأمین آب لازم تالاب هشیلان از سد گاوشان خبر داد و افزود: امیدواریم با مشارکت آب منطقه ای بتوانیم وضعیت بحرانی تالاب هشیلان را مدیریت کنیم.  

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها